24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ZABITASI MASKE YASAĞINA UYMAYANA 900 TL CEZA UYGULAYACAK

Samsun Büyükşehir Zabıtası maske yasağına uymayana 900 TL ceza uygulayacak

Samsun'da Korona Virüs salgını sebebi ile getirilen maske takma zorunluluğuna uymayanlara Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları artık 900 TL para cezası uygulayabilecek.

23 Haziran 2020 Salı 17:18 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri Samsun’da uygulanmaya başlanan maske takma zorunluluğu kararının ardından şehir genelinde maske denetimi yapmaya başladı. 


Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıtaları İstiklal Caddesi üzerinde yaptığı denetimler ile maske takmayan veya burunlarını kapatmayacak şekilde takan vatandaşlara maskeleri doğru şekilde kullanmanın salgının kırılmasında etkili olacağını ifade ederek uyarılarda bulundu. Şehir genelinde insan yoğunluğunun fazla olduğu cadde ve sokaklarda denetimlerini sürdürecek olan zabıta ekipleri vatandaşlara öncelikli olarak kendi sağlıkları korumak için maske takmaları gerektiğini hatırlatarak İçişleri Bakanlığı tarafından verilen yetkiyle kural ihlali yapanlara ceza yazabilecek. İçişleri Bakanlığı tarafından 81 ilin valiliğine gönderilen talimat kapsamında polis, jandarmanın yanında zabıtalarda maske kullanımına uymayanlara Umumi Hıfzısıhha Kanunu ve Kabahatler Kanununun ilgili maddeleri gereği 900 TL cezai işlem uygulanacağı açıklanmıştı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatan DAŞTAN

24 Haziran 2020 Çarşamba 11:44

Kaldırım işgalini engelleme, çevre kirliliğini önleme gibi görevler sıkmıştır zabıtaları...ellerinde tuzlukla gezsinler

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Fuat Köktaş istişare toplantısında konuştu! Samsun için çıtayı yükselteceğiz

Fuat Köktaş istişare toplantısında konuştu! Samsun için çıtayı yükselteceğiz