17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR ZABITASI YKS SINAVINA ÖĞRENCİLERİ, MOTOR VE ARAÇLARA BİNDİREREK YETİŞTİRDİ

Samsun Büyükşehir zabıtası YKS sınavına öğrencileri, motor ve araçlara bindirerek yetiştirdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıtaları sabah saatlerinden itibaren YKS sınavına yetişmeye çalışan öğrencileri motor ve zabıta araçlarına bindirerek sınav yerlerine götürdü.

15 Haziran 2019 Cumartesi 14:11 GÜNCEL

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na(YKS) geç kalan adayların yardımına koştu.


Samsun'da YKS nedeniyle şehrin belirli noktalarında görevlendirilen Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, sınavlara yetişmekte zorlanan öğrencilerin imdadına yetişti.

ZABITADAN ÖNLEMLER
YKS sınavı için Samsun'da tramvay ve SAMULAŞ otobüsleri ücretsiz olurken, milyonlarca lise son sınıf öğrencisinin üniversiteli olabilmek için büyük umutlar ve çabalarla hazırlandığı YKS heyecanı tüm yurtta olduğu gibi Samsun'da da başladı. Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, sınava giren adayların sorunsuz ve sağlıklı bir sınav süreci geçirmesi için bir dizi önlem aldı.

GÜRÜLTÜYE İZİN YOK
Sınavın yapılacağı 2 gün boyunca öğrencilerin gürültüden rahatsız olmaması için kent merkezlerindeki inşaatlar sınav süresince durdurulurken zabıta ekipleri sınav salonlarına yakın yerlerde pazar yerlerini de 'gürültü'ye karşı kontrol altına aldı. Zabıtalar, öğrenciler sınavdayken okul çevrelerinde seyyar satıcıları, kent merkezinde ise sürücüleri 'gürültü yapmaları' konusunda uyardı.

HIZIR GİBİ YETİŞTİLER!
Öte yandan, kentin belirli noktalarında konuşlanan zabıta ekipleri, sınava geç kalan öğrencileri sınav merkezilerine yetiştirmek için seferber oldu. Zabıtalar, özellikle sınav merkezini bulmakta zorlanan gençleri araçlarla sınav salonlarına taşıdı. Zabıtanın bu davranışı öğrenci ve velileri tarafından takdirle karşılandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

hasan

15 Haziran 2019 Cumartesi 19:25

tebrik ederim zabıtayı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi başkanına AK Parti'den Yalı Kafe desteği geldi

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesi başkanına AK Parti'den Yalı Kafe desteği geldi