25 Ekim 2020 Pazar

SAMSUN BÜYÜKŞEHİRDEN ENGELLİ ÖĞRENCİLER İÇİN KİŞİSEL BAKIM HİZMETİ PROJESİ

Samsun Büyükşehirden engelli öğrenciler için kişisel bakım hizmeti projesi

Samsun Büyükşehir Belediyesi, köy ve özel eğitim kurumlarında eğitim gören engelli öğrenciler için Çocuk Gülerse Dünya Güler sloganı ile kişisel bakım hizmeti projesi başlatıldı.

06 Aralık 2019 Cuma 16:11 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Proje Geliştirme Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, Sosyal Destek Programı kapsamında köy ve özel eğitim gören engelli öğrenciler için ‘kişisel bakım hizmeti’ projesi başlattı. 


Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Vertu Güzellik Merkezi işbirliği ile hayata geçirilen proje, Dünya Engelliler Haftası’nda Altınkum Özel Eğitim Uygulama Merkezi’nde düzenlenen etkinlikle başladı. “Çocuk Gülerse Dünya Güler” sloganı ile başlatılan projenin ilk gününde oldukça renkli görüntüler yaşandı.

STARTI VERİLDİ
Projenin startının verildiği etkinliğe Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de katıldı. Engelli öğrencilerle yakından ilgilenen ve onlarla sohbet eden Başkan Demir, sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık oluşturmayı amaçladıklarını belirterek. “Belediye olarak insanlarımıza dokunacak, özellikle geleceğimiz olan çocuklarımızın yüzlerini güldürecek çalışmalara önem veriyoruz. Çünkü biliyoruz ki çocuk gülerse dünya güler. Onların yüzlerinde küçük bir tebessüm bırakabilmek bütün yorgunluğumuzu alıp götürüyor” dedi.HER İNSAN DÜNYAYA BEDEL
Çocukları mutlu edecek ve hayatlarını kolaylaştıracak her türlü çalışmaya destek verdiklerinin altını çizen Başkan Demir, “Bizim medeniyetimiz bize ‘İnsanı yaşat ki dünya yaşasın’ diyor. Bizim bütün düsturumuz bu yönde. Çünkü her bir insan dünyaya bedel ve eşittir. Engelli olan insanlarımız da kendileri bu hayatı yaşıyorlar. En yakında buna şahitlik edenler de aileleri ve özellikle eğitim hizmeti veren hocalarımız. Biz de belediye olarak bütün kentle ilgili planlamalarımızda onların hayatını kolaylaştıracak şekilde çalışmalarımıza yön veriyoruz.” İfadelerini kullandı.  

SAMSUN GENELİNDE UYGULANACAK
Etkinlikte öğrencilerle yakından ilgilenen Başkan Demir, engelli çocuklar ve öğretmenlerle hatıra fotoğrafı da çektirdi. Büyükşehir Belediyesi Proje Geliştirme Hizmetleri Daire Başkanlığı’nın Sosyal Destek Programı kapsamında Vertu Güzellik Merkezi işbirliğiyle hayata geçirilen sosyal destek programı, Samsun genelindeki tüm merkez köy ve engelli okullarında uygulanacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da kaçak avcılar saha bekçisi Yüksel Berk'i öldürdü! 3 kişi gözaltına alındı

Samsun'da kaçak avcılar saha bekçisi Yüksel Berk'i öldürdü! 3 kişi gözaltına alındı