25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN BÜYÜKŞEHİRE HACİZ GÖNDEREN FİRMA ESKİ GENEL SEKRETER YARDIMCISININ KARDEŞİNE Mİ AİT

Samsun Büyükşehire haciz gönderen firma eski genel sekreter yardımcısının kardeşine mi ait

Samsun Büyükşehir Belediyesine 31 Mart seçimlerinin ardından önceki gün 1 milyon 17 bin liralık alacağın ödenmediği gerekçesi ile firma sahibi tarafından gönderilen haciz sonrası ortaya şok edici iddialar atıldı.

11 Ekim 2019 Cuma 17:28 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesine yerel seçimlerin ardından 1 milyon 17 bin liralık bir alacak ile ilgili haciz gitti. Bu haciz sonrası ise ortaya şok edici iddialar atıldı. Samsun Büyükşehire milyonluk haciz gönderen firma eski genel sekreterin kardeşine mi ait..


İddiaya göre Samsun Büyükşehir Belediyesine 31 Mart seçimlerinin ardından 1 milyon 17 bin liralık haciz gönderen firmanın asıl sahibinin daha önce Büyükşehir Belediyesinde görev yapan eski bir genel sekreter yardımcısı ve aynı zamanda fen işleri müdürlüğü görevinde de bulunan yöneticinin kardeşi olduğu gündeme geldi.

Yine iddiaya göre, eski genel sekreter geçtiğimiz yıllarda aynı zamanda büyükşehir belediyesinde çalışan kardeşine resmiyette olmayacak şekilde gizli ortak yaparak kamu proje müşavirliği kurdurttu ve bu firmaya ise belediyeden iş bağlayarak kaynak sağladı.  Önceki gün Samsun Büyükşehir Belediyesine söz konusu  firmanın haciz göndermesi sonrası ise Samsun kamuoyunda bu iddia kulaktan kulağa konuşulmaya başladı.

Aslında Eski genel sekter yardımcının kardeşine ait olduğu iddia edilen firmanın Samsun Büyükşehir Belediyesine haciz göndermesine ise 31 Mart yerel seçimleri sonrası Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in söz konusu firma ile ilişkilerin dondurulması talimatı vermesi nedeniyle oldu. Samsun Büyükşehir Belediyesinde geçmiş yıllarda Fen İşleri Daire Başkanlığı ihalelerin hak edişlerini inceleyen söz konusu firmanın, geçtiğimiz 4 yıl ve daha önceki yıllarda büyükşehir belediyesine denetim işleri ile ilgili düzenli fatura kestiği öğrenildi.

Bizde kamuoyu adına iddiaya muhatap olan kişilere (Onlar kendilerini bilirler) soruyoruz! Bu iddialar doğru mu?

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da tramvaya, halk otobüsleri ile dolmuş hatlarının yolcu ücretlerine zam geldi

Samsun'da tramvaya, halk otobüsleri ile dolmuş hatlarının yolcu ücretlerine zam geldi