24 Ocak 2022 Pazartesi

SAMSUN CANİK'TE 13.5 MİLYONLUK ARSA SATIŞINDA 9 MİLYONLUK CİROSUZ ÇEK VURGUNU İFŞA EDİLDİ

Samsun Canik'te 13.5 milyonluk arsa satışında 9 milyonluk cirosuz çek vurgunu ifşa edildi

Samsun'un Canik ilçesinde 31 Mart seçimlerinden önce ihalesi yapılan 13.5 milyonluk arsa satışı ile ilgili gündeme getirilen iddialar, farkında olmadan cirosuz çek vurgununu ifşa etti.

28 Haziran 2020 Pazar 18:09 GÜNCEL

Samsun'un Canik İlçe Belediyesinin 31 Mart seçimleri öncesi satışı ile birlikte tapu devrini yaptığı 13.5 milyonluk arsa satışında 9 milyon liranın üzerinde cirosuz çek olduğu iddiası ortalığı karıştırdı.


Canik Belediyesinin 31 Mart seçimleri öncesi ihalesini ve satışını yaptığı 13.5 milyon liralık parsel satışı ile ilgili ise gündeme getirilen bazı haberler, farkında olmadan eski belediye başkanı Osman Genç döneminde yaşandığı ileri sürülen cirosuz çek vurgunu olayını ifşa etti.

Söz konusu arsa satışı ile ilgili tüm işlemler 31 Mart seçimlerinden önce yapılmış olmasına rağmen, seçim sonrası Canik Belediye Başkanı seçilen İbrahim Sandıkçı'nın olayla ilgili hedef alınması ise kafalarda farklı soru işaretleri oluşturdu. Zira söz konusu arsa satışı 30 Ocak 2019 tarihinde yani eski başkan Osman Genç döneminde yapıldı ve tapu devri gerçekleştirildi. Söz konusu arsa satışı ile ilgili ise Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı döneminde 4 milyonluk alacak tutarında arsaya haciz konuldu. 

9 MİLYONLUK CİROSUZ ÇEK İDDİASI
Canik ilçesinde satışı 30 Ocak 2019 tarihinde yapılan 13.5 milyonluk arsa satışında, toplam 9 milyon civarında da cirosuz çekler ortaya çıktı. Edinilen bilgiye göre bu arsa satışı ile ilgili Canik Hasköy Camisinde bile 750 bin lira civarında cirosuz çek bulunuyor.  Canik Belediyesi tarafından ciro edilmemiş 9 milyon civarı çek bulunması şaşkınlık yaratırken, konuyla ilgili hiç bir alakası olmamasına rağmen Canik Belediyesi Başkanı İbrahim Sandıkçı'nın hedef alınması şaşkınlık yaratıyor.

CİROLU ÇEKLER ÖDENİYOR, SORUN CİROSUZ ÇEKLERDE
13.5 milyonluk arsa satışında cirolu olan çeklerin ödendiği,  cirosuz olan çeklerin ise haklı olarak ödemediği öğrenilirken, gündeme getirilen iddialar ve alacak taleplerinin cirosuz çeklerle ilgili olduğu bildirildi. Cirolu çeklerde hiç bir sıkıntı olmadığı, yaklaşık 9 milyon liralık cirosuz çekin ortalıkta dolaştığı ve sorunun bu çeklerde olduğu kaydedilirken, konunun 31 Mart seçimleri sonrası gündeme getirilerek İbrahim Sandıkçı'ye mal edilmesinin ise başka amaçlar taşıdığına dair soru işaretleri uyandırdı.

MÜLKİYE MÜFETTİŞLERİ OLAYI SAVCILIĞA BİLDİRMİŞ
Canik ilçesinde 31 Mart seçimlerinden önce satışı yapılan 13.5 milyonluk arsa satışı ve yaklaşık 9 milyonluk cirosuz çek olayı ile ilgili ise işin ilginç olanı da,  Mülkiye Müfettişlerinin eski başkan Osman Genç döneminde yapılan bu ihalede oluşan soru işaretleri sebebiyle konuyu savcılığa intikal ettirmiş olması. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

BAŞKENT

29 Haziran 2020 Pazartesi 09:55

Sayın pandora :) Sandıkçı'nın rüşvet karşılığı şerh koyulan sözleşmeyi sümen altı ederek dolandırıcılara yardım etmesi yine Osman Genç döneminde mi olmuş? Olayları lütfen saptırmayın neyse ki herkes yüce Türk adaleti önünde hesap verecek

samsun55

29 Haziran 2020 Pazartesi 08:36

Yazının içeriğinin konuyla bağlantısını kuramadım. Arsa tapusunda ki belediye şerhi ikili ilişkilerden dolayı kaldırılıyor ve cirosuz çekler riske atılıyor. Cirolu olanlar zaten Osman Gencin yandaşlarında, cirosuz olanlar ise garibanlarda. Ve bu adamlar belediyeye iş yapmışlar. Dolayısıyla devlete. Yazık değil mi ? Siz de böyle bir oyuna alet oluyorsunuz. Yazık ki ne yazık. Bu çirkinliğin günahına ortak oluyorsunuz...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir, ilçeleri gezdi çalışmaları inceledi

Samsun Büyükşehir Başkanı Mustafa Demir, ilçeleri gezdi çalışmaları inceledi