20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN CANİK'TE ROMAN MAHALLESİNDE VATANDAŞLAR CUMHURİYET YÜRÜYÜŞÜ DÜZENLEDİ

Samsun Canik'te Roman mahallesinde vatandaşlar Cumhuriyet Yürüyüşü düzenledi

Samsun'un Canik ilçesinde bulunan ve Roman mahallesi olarak bilinen Yavuz Selim mahallesinde Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılı nedeni ile Cumhuriyet Yürüyüşü düzenlendi.

29 Ekim 2018 Pazartesi 16:45 GÜNCEL

Samsun'un Canik ilçesine bağlı Yavuz Selim mahallesi sakinleri Cumhuriyet Bayramının 95'inci yılında mahallede ellerinde Türk Bayrakları ve Atatürk posterleri ile birlikte Cumhuriyet Yürüyüşü yaptı.


Samsun'da Cumhuriyet Bayramı'nın 95. yılı kutlamaları kapsamında Canik ilçesinde düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşünde öğrenciler ellerinde Türk bayraklarıyla bayram coşkusu yaşadı. Coşkuya Başkan Osman Genç de ortak oldu.

Yurt genelinde olduğu gibi Canik'te de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşku içerisinde kutlandı. Yavuz Selim Mahallesinde düzenlenen Cumhuriyet Yürüyüşünde Yavuzselim İlkokulu Emrullah Efendi Ortaokulu ve Emrullah Efendi İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri, ellerinde Türk bayraklarıyla gerçekleştirdikleri yürüyüş boyunca renkli görüntüler oluşturdu.

COŞKULU YÜRÜYÜŞ
Coşkulu yürüyüşe Canik Belediye Başkanı Osman Genç ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Uzunlar da katıldı. Öğrencilerin yürüyüşüne çoluk çocuk demeden katılan vatandaşlar da, ellerinde bayraklarla uzun kuyruklar oluştururken, dev Atatürk resmi kortej boyunca eller üzerinde taşındı. Kortej sırasında bazı vatandaşlar evlerinin balkonlarından, bazıları ise araçlarından el sallayarak coşkuya ortak oldu.

BAŞKAN GENÇ, BAYRAMI KUTLADI
Samsunluların ve Türk milletinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, "Bu anlamlı günde Yavuz Selim Mahallemizde öğrencilerimiz ve vatandaşlarımızla ellerimizde bayraklarla güzel bir yürüyüş gerçekleştirdik. Bu organizasyonda emeği geçen öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Bu vesile ile bir kez daha Cumhuriyetimizin ilanının 95. yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, İstiklal Harbimizin kazanılmasına ve yeni devletimizin kuruluşuna öncülük eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle yad ediyorum" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan: İstanbul Yeni Hava limanı Türkiye'nin gücünün göstergesidir

Çiğdem Karaaslan: İstanbul Yeni Hava limanı Türkiye'nin gücünün göstergesidir