25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN CANİK'TE SGK ARŞİVİNİ SU BASTI ISLANAN EVRAKLAR İSE GÜNEŞTE KURUTULDU

Samsun Canik'te SGK arşivini su bastı ıslanan evraklar ise güneşte kurutuldu

Samsun'un Canik ilçesinde Sosyal Güvenlik Kurumu'nun(SGK) yeni hizmet binasında bulunan arşivi su basınca hastane ve sigortalıların ilaç faturaları sular altında kaldı.

28 Haziran 2018 Perşembe 23:48 GÜNCEL

Samsun'un Canik ilçesinde bulunan SGK (Sosyal Güvenlik kurumu) hizmet binası arşivini su bastı, ıslanan evraklar kurum çalışanları tarafından güneşe çıkartılarak kurutuldu.


Samsun'un Canik ilçesinde yaklaşık iki ay önce hizmete giren Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yeni hizmet binası, su borusunun çatlak olduğu fark edilemeyince sular altında kaldı. Canik ilçesinde SGK arşivinde yaşanan su basma olayı nedeni ile ıslanan evraklar binanın önünde adeta sergi gibi açılarak güneşte kurutulmaya çalışıldı.

TÜM EVRAK SULAR ALTINDA
Sosyal Güvenlik Kurumu'na bağlı Canik SGK binasının arşivini su bastığını fark eden kurum çalışanları büyük bir şaşkınlık yaşadılar. Kurumun tüm evraklarının arşivlendiği zemin katına giren görevliler, evrakların sular altında kaldığını görünce durumu hemen yetkililere haber verdiler. Kurum çalışanları ıslanan evrakları alelacele binanın arka tarafına taşıyarak, yırtılmalarını ve zarar görmelerini engellemek için ellerinden geleni yaptılar.

GÜNEŞTE KURUTMAYA ÇALIŞTILAR
Gazete Gerçek'ten Gülsüm Atik'in haberine göre bir çoğu hastane faturaları ile sigortalıların ilaç faturalarından oluşan evrakları kurutabilmek için tüm arşivi dışarıya çıkaran kurum personeli, tüm evrakları tek tek açarak güneşte kurumaya bıraktılar. Güneşte kurumaya bırakılan evrakların bir sergi gibi sıralanması sırasında ise, rüzgarda uçup gitmelerini engelleyecek bir önlem alınmaması da dikkatlerden kaçmadı.

SU BORUSU ÇATLAKMIŞ
Yapılan incelemede ise SGK'nın Canik binasının arşiv deposunda su baskınının, çatlak olan su borusundan kaynaklandığı tespit edildi. Tüm evrakların taşınmasının ardından çatlak su borusu onarılırken, kurutulan evraklar ise yeniden arşiv deposuna kaldırıldı.

VATANDAŞLARIN İŞLEMLERİ YAPILAMADI
Öte yandan arşiv bölümünün sular altında kalması nedeniyle bazı vatandaşların işlemleri de yapılamadı. Kurum görevlileri arşiv ihtiyacı duyulan işlemlerde, sigortalılara birkaç gün sonra yeniden gelmeleri için yönlendirme yaptı.

SGK İL MÜDÜRÜ ÜNAL KAYA: BİR SIKINTI KALMADI
Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Ünal Kaya olaydan üzüntü duyduklarını belirterek, binanın arşiv bölümünden geçen su borusunun çatlak olması nedeniyle bu sıkıntıyı yaşadıklarını belirtti. Çatlak olan su borusunun onarıldığını ve ıslak olan evrakların da kurutulduğunu belirten Kaya, "Herkesin başına gelebilecek bir durum. Sorunu çözdük. Herhangi bir sıkıntı kalmadı" dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

CHP Samsun eski İl Başkanı Akcagöz'den Süleyman Soylu için suç duyurusu

CHP Samsun eski İl Başkanı Akcagöz'den Süleyman Soylu için suç duyurusu