05 Aralık 2020 Cumartesi

SAMSUN CANİK'TE YAPILACAK 698 KONUTLUK ŞEHR-İ BAHÇE PROJESİNİN DETAYLARI AÇIKLANDI

Samsun Canik'te yapılacak 698 konutluk Şehr-i Bahçe projesinin detayları açıklandı

Samsun'un Canik ilçesi Yeni mahallede yapılacak Kentsel Dönüşüm projesi kapsamında inşa edilecek 698 konutun 2021 yılı sonunda tamamlanacağı açıklandı.

08 Haziran 2020 Pazartesi 21:33 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ve Canik İlçe Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Canik ilçesinde Şehr-i Bahçe ismi verilen Kentsel Dönüşüm projesinin detaylarını açıkladı.


Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Demir, Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ile birlikte düzenlediği basın toplantısında uzun yıllardır şehrin gündeminde olan Canik Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi’nin imzalandığını söyleyerek, ‘’Gelecek yılın sonuna kadar bu proje tamamlanmış olacak. Amacımız gelecek nesillere problemsiz bir şehir bırakmak’’ dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu'nda düzenlenen basın toplantısında Başkan Mustafa Demir ile birlikte Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Nihat Soğuk da katıldı. Genel Sekreter İlhan Bayram ve Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak’ın da hazır bulunduğu toplantıda Canik ilçesi Yeni Mahalle’de yapılacak Kentsel Dönüşüm Projesi’nin detaylarını gazetecilerle paylaşan Başkan Demir, “Seçimden sonra biz hemen kentsel dönüşüm meselesini mercek altına aldık. 14 aylık bir zaman dilimi içerisinde yıllardır konuşulan ‘Kentsel Dönüşüm’ projemiz başladı. Bu proje ile muhtemel Canik’teki tüm dönüşümü sağlamış olacağız” diye konuştu.

698 KONUT İNŞA EDİLECEK
Yaşam alanları, spor, eğitim ve kültür merkezleri, camisi ve otoparklarıyla Samsun’a değer katacak olan projenin 77 dönümlük alanda inşa edileceğini söyleyen Başkan Demir, “Yeni Mahalle'deki projemiz Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, Büyükşehir Belediyemiz, Canik Belediyemiz ile beraber Genel Başkan Yardımcımız ve milletvekillerimizin de desteğini alarak başlıyor. Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı sorumluluğunda hayat bulacak proje ile 676 adet konut, 22 adet ticari olmak üzere toplam 698 adet konut yapılacak. Yeni Mahalle; Soğuksu ve Gaziosman Paşa mahallelerindeki dönüşümü sağlayacak rezerv alanını 2021 yılının sonuna tamamlamayı hedefliyoruz. Enfes bir mahalle ile birlikte Şehr-i Bahçe Konutları’nı Samsun'a kazandırmış olacağız. Bugünkü Canik ile 5 yıl sonraki Canik arasında büyük bir fark olacak. Burada yepyeni bir şehir inşa edeceğiz. Kenti yeni bir vizyonla ele alarak şehircilik alanında örnek oluşturacak Yeni Mahalle Kentsel Dönüşüm Projesi, bölgede büyük bir dönüşüme yol açacak. Gelecek nesillere böylece bu ve benzer projelerimizle problemsiz bir şehir kazandıracağız” ifadelerini kullandı.

İBRAHİM SANDIKÇI: CANİK'İ HAK ETTİĞİ YERE TAŞIYACAĞIZ
Toplantıda konuşan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı ise, “Bu proje ilçemiz için çok önemliydi. Bir yıl boyunca ciddi emekler harcandı. Milletimize mahcup olmadık. Seçim çalışmalarında verdiğimiz sözlerin meyvelerini görmüş olmak bizleri memnun ediyor. Sorunlarımızın başında Canik’te kentsel dönüşüm vardı. İmar ve altyapı vardı. Kentsel dönüşüm başladı. Canik’imizi inşallah hak ettiği yere taşıyacağız” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediyesi fahiş fiyatlarla mal almış! Denetleme Komisyonu raporu açıklandı

İlkadım Belediyesi fahiş fiyatlarla mal almış! Denetleme Komisyonu raporu açıklandı