20 Temmuz 2019 Cumartesi

SAMSUN ÇARŞAMBA HAVAALANI PİSTİNDE 3 AYDIR SÜREN TADİLAT NİHAYET BİTTİ

Samsun Çarşamba Havaalanı pistinde 3 aydır süren tadilat nihayet bitti

Samsun Çarşamba Havaalanını pistinde 3 aydır devam eden tadilat çalışmalarının tamamlandığı ve havaalanının 7 Kasım 2017 tarihinde tekrar uçuşlara açılacağı bildirildi.

06 Kasım 2017 Pazartesi 17:36 GÜNCEL
Samsun Çarşamba Havaalanı 3 ay aradan sonra nihayet uçuşlara açılıyor. Çarşamba Havaalanı, pistinde yaşanan çökmeler nedeni ile tadilata alınmış bu nedenle uçak seferleri durdurulmuştu.

Samsun Çarşamba Havaalanının pistinde oluşan çökmelerin tadilatı ile ilgili çalışmanın tamamlandığı açıklandı. Pistinde yaşanan çökmeler nedeni ile uçak seferlerine kapatılan Çarşamba Havaalanı yarın (7 Kasım 2017) yeniden hizmete açılıyor.Uluslararası Çarşamba Havalimanı'nda, ağustos ayında, pistteki 20 santimlik çökmeler nedeniyle başlatılan bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı. Havalimanı yetkilileri, yıllık 2 milyon yolcusu bulunan havalimanının 3 kilometrelik pistinin 372 metrelik bölümünün yenilendiğini belirtti.

Uçak seferlerine tekrar açılan Çarşamba Havaalanında ilk uçuşun yarın İstanbul'dan yapılacağı kaydedildi. Havalimanının kapalı olduğu dönemde kente hava yoluyla gelen yolcular, Ordu, Merzifon ve Sinop'taki havalimanlarını kullandı.Haber ve Fotoğraflar Anadolu Ajansına aittir. Abone değil iseniz kullanmayınız.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den yargılanan meslekten ihraç 9 eski öğretmen hapis cezası aldı

Samsun'da FETÖ'den yargılanan meslekten ihraç 9 eski öğretmen hapis cezası aldı