16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN ÇARŞAMBA HAVALİMANININ UÇUŞLARA AÇILACAĞI TARİH BELLİ OLDU

Samsun Çarşamba Havalimanının uçuşlara açılacağı tarih belli oldu

Samsun Çarşamba Havalimanından süren tadilat çalışmalarının yüzde 90'ının tamamlandığı açıklanırken, Çarşamba Havalimanının 8 Kasım 2017 tarihinde uçuşlara açılacağı öğrenildi.

24 Ekim 2017 Salı 18:02 GÜNCEL
Adalet ve Kalkınma Partisi Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, pistinde yaşanan çökme sebebi ile tadilata alınan Çarşamba Havalimanında süren çalışmaları inceledi.

AK Parti Samsun Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi Fuat Köktaş, pistinde meydana gelen çökmeler nedeniyle bir süre önce tadilata alınan Samsun Çarşamba Havalimanı'nda incelemelerde bulunarak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Samsun'un Tekkeköy İlçe Belediye Başkanı Hasan Togar'ın da katıldığı incelemede havalimanında devam eden onarım hakkında Samsun-Çarşamba Havalimanı Müdürü Hamit Anıl ve Şantiye Koordinatörü Muzaffer Çaylı'dan bilgi alan Milletvekili Köktaş, çalışmaların planlandığı gibi zamanın da biteceğini söyledi. Onarım çalışmaları kapsamında, pist üzerinde çöken 216 metre ve 156 metrelik iki bölüm kırılarak kaldırılmış ve alt yapısı tamamlanarak beton döküm işlemlerinin tamamlandığı, Pist, apron ve bağlantı yolunda kırılan anolardaki kaplama betonu dökümü bittiğini ve derz dolgu işlemi yüzde 90 oranında tamamlandığı, halen dönüş apronu kaplama beton dökümüne devam edildiğini, planlandığı gibi çalışmaların 7 Kasım 2017 tarihinde bitirilerek 8 Kasım 2017 tarihinde de uçuşlara  başlayacağı bilgisini alan, Milletvekili Köktaş, "15 yıllık iktidarlarımız döneminde havayolları halkın yolları yapıldı. Şehirlerin gelişiminde, kalkınmasında havalimanlarının çok önemi vardır. Bu bilinç içinde zamanı ve ekonomiyi en iyi şekilde yönetmeye çalışmaktayız.  Öncelikle havalimanımızın belirlenen zaman içerisinde bitirilmesini takip ederek zaman ayıran Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan'a, DLH Genel Müdürüne , ekibine, müteahhit firmaya ve 3 ay sabır göstererek güvenen Samsunlu hemşehrilerimize teşekkür ediyorum" dedi. YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 11 gün önce gözaltına alınan 10 kişiden 7'si ByLock'tan tutuklandı

Samsun'da 11 gün önce gözaltına alınan 10 kişiden 7'si ByLock'tan tutuklandı