20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA BİR ATI AĞACA BAĞLAYIP ÖLÜME TERK ETTİLER!

Samsun Çarşamba'da bir atı ağaca bağlayıp ölüme terk ettiler!

Samsun'un Çarşamba ilçesinde sahibi tarafından bir ağaca bağlanarak ölüme terk edilen ve 4 gündür aç susuz bir şekilde ağaca bağlı olarak bırakılan at Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerince kurtarıldı.

21 Aralık 2017 Perşembe 15:16 GÜNCEL
Samsun'un Çarşamba ilçesinde bir ağaca bağlanarak ölüme terk edilen atı, vatandaşların ihbarı üzerine Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri kurtardı.

Samsun-Ordu karayolu Dikbıyık Mahallesi'nde yol kenarında bir ağaca bağlanarak ölüme terk edilen atı görenler, Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürlüğüne haber verdi.

Ekipler, yaralı ve bakımsız halde bulunan atı kamyona koyarak Samsun Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'ne götürdü. Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer,  anayol kenarında ağaca bağlı, üzerinde yaralar bulunan bakımsız bir at olduğu ihbarı üzerine ekiplerin bölgeye gittiklerini söyledi. Atın vücudunun çeşitli yerlerinde yaralar bulunduğunu belirten Kılınçer, "Ata herhangi bir tedavi uygulanmadığı tespit ettik. Çevredeki insanlardan atın 4 gündür aynı yerde aç ve susuz şekilde bağlı olduğu öğrenildi." dedi.

Hayvanın durumu göz önüne alınarak bulunduğu yerden alındığını aktaran Kılınçer, tedavi ve bakımının yapılabilmesi amacıyla Samsun Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi'ne teslim edildiğini ifade etti.

Doğa Koruma ve Milli Parklar 11. Bölge Müdürü Mehmet Sıddık Kılınçer, atı ölüme terk eden sahibini tespit için çalışma başlattıklarını da kaydetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliğinden eski kocasının ölümle tehdit ettiği Deniz Ceylan ile ilgili açıklama

Samsun Valiliğinden eski kocasının ölümle tehdit ettiği Deniz Ceylan ile ilgili açıklama