21 Nisan 2019 Pazar

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA ÇAYVAR DERESİ TAŞTI! MEVSİMLİK İŞÇİLERİN ÇADIRLARINI SU BASTI

Samsun Çarşamba'da Çayvar Deresi taştı! Mevsimlik işçilerin çadırlarını su bastı

Samsun'un Çarşamba ilçesine Şanlıurfa'dan gelen mevsimlik işçilerin çadırları sağanak yağmur sonrası Çayvar Deresinin taşması sonucu sular altında kaldı.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 18:31 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde yaşanan sağanak yağmurun ardından Çayvar Deresinin taşması sonucu mevsimlik işçilerin bulunduğu 25 çadırı su bastı.


Samsun'un Çarşamba ilçesinde dün başlayıp gece saatlerinde etkisini artıran sağanak yağmur yüzünden ilçede bulunan Cayvar Deresi taştı. Bu nedenle Şanlıurfa'dan fındık toplamak için ilçeye gelen mevsimlik işçilerin kaldıkları Çarşamba ilçesi  Cayvar Mahallesi'ndeki 25 çadır suyla doldu.

Aralarında çocukların da olduğu yaklaşık 150 kişinin kaldığı çadırlardaki eşyalar, Çarşamba Belediyesi ekiplerince yakındaki başka bir boş alana taşındı.Çarşamba Belediyesi görevlileri çadırları yağmur suları ile dolan mevsimlik işçiler için başka bir alanda yeniden çadırlar kurmaya başladı.

Şanlıurfa'dan Çarşamba ilçesine gelen mevsimlik işçilerden Halil Demiral,  yaptığı açıklamada, dere taşınca çadırlarını su bastığını anlatarak, "Çadırlarımız su ile doldu. Akşam biz uyurken dere taşmış olsaydı, insanlar ölebilirdi." dedi.

Faysal Yılmaz ise "150 kişi burada yaşıyoruz. Derenin taşması ile bir anda su altında kaldık. Yataklarımız, erzaklarımız, her şeyimiz suda kaldı. Çok büyük bir mağduriyet yaşıyoruz, yetkililerin bize sahip çıkmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bakan Murat Kurum'a Samsun Şehir Külliyesi ve Selatin Cami projelerinin sunumu yapıldı

Bakan Murat Kurum'a Samsun Şehir Külliyesi ve Selatin Cami projelerinin sunumu yapıldı