17 Haziran 2021 Perşembe

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA ŞEHİT YAKINLARINDAN İŞ YERİ AÇMA RUHSATI İÇİN ÜCRET ALINMAYACAK

Samsun Çarşamba'da şehit yakınlarından iş yeri açma ruhsatı için ücret alınmayacak

Samsun'un AK Partili Çarşamba İlçe Belediyesi Başkanı Halit Doğan, iş yeri açma ruhsatlarında şehit ve gazi yakınlarından ücret alınmayacağını, kadın ve genç girişimcilere ise yüzde 25 indirim uygulayacaklarını açıkladı.

23 Ekim 2020 Cuma 13:11 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan iş yeri açma ruhsatı harçlarında pandemi salgını nedeni ile indirime gittiklerini açıkladı. 


Çarşamba ilçe Belediyesi Meclisinin aldığı karar ile kadınlar ve 18-30 yaş arası gençlerin iş yeri açma ruhsatlarındaki harçlarda yüzde 25 indirim uygulanacak. Engelli, Gazi ve Şehitlerimizin 1'inci derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti alınmayacak. 

Çarşamba Belediyesi Ekim ayı Meclis Toplantısında Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın teklifi sonrası yapılan oylama ile iş yeri açma ruhsatlarında fiyat indirimine gidildi. 18- 30 yaş arası gençleri desteklemek, kadın girişimcileri teşvik etmek amacıyla ücret tarifesinde yer alan gelir kalemlerinde yüzde 25 indirim uygulanacak. Engelliler, Gaziler ve Şehitlerin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti alınmayacak. Mecliste teklif oy birliği ile onaylandı ve 1 Ocak 2021’den itibaren uygulanmaya başlayacak.

Başkan Doğan "Şehrimizde hizmet veren esnafımızın sıkıntılarını her daim kendi sıkıntımız olarak gördük. Yeni işyeri açacak gençlerimizi ve kadınlarımızı teşvik etmek ve yükünü hafifletmek için iş yeri açma ruhsatlarında fiyat indirimine gitme kararı aldık. Pandemi döneminde de onlara destek vermiş olacağız. Bayrak için vatan için Gazi olmuş hemşerilerimiz ve Şehitlerimizin 1. derece yakınlarından işyeri açma ruhsatı ücreti almama kararı aldık. Şehitlerimiz ve gazilerimiz için ne yapsak azdır" dedi

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Furkan Eren Özdemir yazdı! Türk Tipi Siyaset! Vatandaşın hali ortada

Furkan Eren Özdemir yazdı! Türk Tipi Siyaset! Vatandaşın hali ortada