04 Aralık 2021 Cumartesi

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA YAPILACAK BİYOKÜTLE ENERJİ SANTRALİ İÇİN ÜRÜN ALIMLARI BAŞLADI

Samsun Çarşamba'da yapılacak Biyokütle Enerji Santrali için ürün alımları başladı

Samsun'da tartışmalara ve tepkilere neden olan Çarşamba ilçesinde yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali için Oltan Köleoğlu Enerji firması biyokütle ürün alımlarının başladığını duyurdu. Çarşamba Biyokütle Enerji Santraline ürün alımları kaç liradan yapılacak..

02 Ekim 2019 Çarşamba 22:57 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba ilçesinde Oltan Köleoğlu Enerji firması tarafından yapılacak olan Biyokütle Enerji Santrali için biyokütle ürün alımının başladığı duyuruldu.


Oltan Köleoğlu Enerji firması bastırdığı broşürleri Çarşamba ilçesinde dağıttı. Dağıtılan broşürlerde Biyokütle Enerji Santrali ile ilgili bilgiler verilirken, santralin Çarşamba ilçesinde yaklaşık 20 bin çiftçiye doğrudan ek gelir sağlayacağın, her yıl yaklaşık 100 milyon TL doğrudan gelir yaratacağı, 50 bayan personel istihdam edileceği, temiz enerji ile yıllık 189 bin MWh elektrik üretileceği ve tarımsal seracılık üretimi gerçekleştirileceği de belirtildi.

Biyokütle Enerji Santrali ile Çarşamba ilçesinde talep olması halinde seracılık yapılabilmesi için sıcak su temininin sağlanacağının belirtildiği broşürlerde "Biyokütleden enerji eldesi için, daha çok tarım işçiliğine gerek duyulduğundan, biyoenerji konusu özellikle kırsal kesimde iş alanları yaratma açısından ideal bir seçenektir" ifadeleri de yer aldı.

Biyokütle enerji kaynağının avantajları ile ilgili ise dağıtılan broşürlerde, "Çevre kirliliği oluşturmaması, depolanabilir olması, sera etkisi oluşturmaması" gibi bilgilere de yer verildi.

Broşürün 'Böyokütle Ürün Alımlarımız Başlamıştır' başlıklı bölümünde ise alınacak olan ürün cinslerinin ise kavak dalı, kavak kökleri, fındık zürufu, fındık dalları, fındık kabuğu, çeltik sapı, çeltik kavuzu, söğüt kök ve dalları, mısır sapı olduğu belirtildi.

Çarşamba ilçesinde yapılacak Biyokütle Enerji santrali için yapılacak ürün alımlarının 150-200 TL/Ton üzerinden fiyatlandırılacağı da dile getirildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun SASKİ Müdürü aylardır ödeme yapmadığı firmaların sahipleri ile toplantı yaptı

Samsun SASKİ Müdürü aylardır ödeme yapmadığı firmaların sahipleri ile toplantı yaptı