20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA YEŞİLIRMAK ÜZERİNE 164 METRE UZUNLUĞUNDA KÖPRÜ YAPILIYOR

Samsun Çarşamba'da Yeşilırmak üzerine 164 metre uzunluğunda köprü yapılıyor

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi tarafından Yeşilırmak üzerine 164 metre uzunluğunda 16 metre genişliğe sahip iki kuleli köprü yapılıyor.

22 Kasım 2017 Çarşamba 16:22 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba İlçe Belediyesi, Yeşilırmak üzerine yapılacak yeni şehir köprüsünün çalışmalarına başladı. Çarşamba Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar, Yeşilırmak üzerine yapılacak yeni köprünün teknik detayları hakkında bilgiler verdi.


Çarşamba İlçe Belediyesi Başkanı Hüseyin Dündar, ilçe merkezine iki ayak üzerine inşa edilecek olan asma köprünün 164 metre uzunluğunda, 16 metre genişliğinde olacağını açıkladı. Yeşilırmak üzerine yapılacak köprünün yüksekliğinin 34 metre olacağını belirten Hüseyin Dündar, iki kuleye sahip olacak köprünün araç ve yaya yolları ile ilçe merkezinde ki trafiği rahatlatacağına dikkat çekti. Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, yaptığı açıklamada, belediye kaynaklarıyla yapımına başladıkları köprünün bir yıl içerisinde tamamlanacağını söyledi. Köprünün, Yeşilırmak üzerinde iki yakayı birbirine bağlayan yeni bir gerdanlık gibi olacağını belirten Dündar, "Karayolu köprüsü ile tarihi köprü arasında Çarşambamızın doğu ve batı yakalarını birleştirecek olan köprü, yeni şehir girişinin devamı olarak yapılıyor. Belediyemizin imkanları dahilinde de çalışmalarımız aralıksız devam edecek. Yapılan bu yoğun çalışmalar ile de köprüyü kısa sürede hizmete açmaya planlıyoruz." dedi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da bayan hemşireye erkek doktordan şok hakaret iddiası

Samsun'da bayan hemşireye erkek doktordan şok hakaret iddiası