26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN ÇARŞAMBA'DA YEŞİLIRMAK ÜZERİNE YAPILAN ÇELİK KÖPRÜ KASIM AYINDA TAMAMLANACAK

Samsun Çarşamba'da Yeşilırmak üzerine yapılan çelik köprü Kasım ayında tamamlanacak

Samsun'un Çarşamba ilçe Belediyesi tarafından 16 milyon 250 bin TL'lik bir yatırım ile Yeşilırmak nehri üzerine yapılan 160 metre uzunluğunda ki yeni çelik köprünün Kasım ayında hizmete gireceği açıklandı.

24 Temmuz 2018 Salı 12:53 GÜNCEL

Samsun'un Çarşamba İlçe  Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, Yeşilırmak nehri üzerine yapılan yeni çelik köprünün 2018 yılı Kasım ayına kadar tamamlanacağını açıkladı.


Samsun'da Çarşamba Belediyesi tarafından Yeşilırmak üzerinde yapılan Yeni Şehir Köprüsü’nde inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor. Öncekilerden farklı olarak Yeşilırmak’ta bir ilki gerçekleştiren Çarşamba Belediyesi 3’er metre yaya ve bisiklet yolu ile 10 metre araç yolu bulunan 160 metre açıklığındaki köprüyü çelik taşıyıcılarla inşa ediyor. GELİRLERİMİZ YATIRIMA DÖNÜŞÜYOR
Yeni köprünün yapımına Belediyenin öz kaynaklarıyla başladıklarını açıklayan Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Gelirlerimizin yüzde 90’dan fazlasını yatırıma ayıran mali yapısı güçlü bir belediyeyiz. 16 milyon 250 bin TL’ye mal olan yeni köprümüzü de belediyemizin öz kaynaklarıyla inşa ediyoruz. Mimari yapısıyla Şehir silüetine yeni bir görüntü katacak köprü, kuleleriyle ve ışıklandırmasıyla Çarşamba’mızın yeni sembollerinden biri haline gelecek. 2018 yılı Kasım ayı içerisinde köprüyü tamamlayıp kavşak ve bağlantı yollarıyla birlikte hizmete açmayı hedefliyoruz. 

“ÇARŞAMBA, YENİ KÖPRÜ, KAVŞAK VE BAĞLANTI YOLLARIYLA BÜYÜYOR”

Yeni köprü, kavşak ve bağlantı yollarıyla Çarşamba’nın büyümeye devam edeceğini söyleyen Başkan Dündar, “Batıyaka’da gecen yıl yapımını tamamladığımız Sanayi kavşağından köprüye kadar olan Yeni Şehir Girişimizi (İstasyon Caddesi) köprüye bağlıyoruz. Doğuyaka’da ise köprünün çıkışını Terme Caddesine bağlayacağız. Bu şekilde şehrimiz yeni bağlantı yolları ve yeni köprüsüyle daha da gelişmiş olacak. 2008 yıllarından eski tarihi köprümüzü araç trafiğine kapattıktan sonra Çarşamba Belediyesi olarak Ali Fuad Başgil Köprümüzü yapmıştık. Ancak şuanda şehir merkezindeki tek araç köprüsü trafik yoğunluğunu kaldıramıyor. Yeni köprüyle birlikte bu sorunu ortadan kaldıracağız.” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Tokyo Tarım Üniversitesi akademisyenleri Samsun'a geldi

Tokyo Tarım Üniversitesi akademisyenleri Samsun'a geldi