19 Ağustos 2019 Pazartesi

SAMSUN CHP İL BAŞKANLIĞI 'ÇATALÇAM SAHİLLERİ YOK EDİLDİ' AÇIKLAMASI YAPTI

Samsun CHP İl Başkanlığı 'Çatalçam sahilleri yok edildi' açıklaması yaptı

CHP Samsun İl Başkanlığından yapılan açıklamada Çatalçam sahillerinin yok edildiği belirtilerek 31 Mart seçimlerinde belediyelerin partilerine geçmesi halinde, kuşun, toprağın, böceğin, kumsalında hakkını CHP'nin savunacağı vurgulandı.

01 Aralık 2018 Cumartesi 14:43 GÜNCEL

CHP Samsun İl Başkanlığından yapılan yazılı açıklamada Atakum ilçesi Çatalçam sahillerinin Sahil Yolu çalışması ile yok edildiği belirtildi.


CHP Samsun İl Başkanlığından yapılan açıklamada "AKP Belediyeciliği Çatalçam Sahilimizi Yok etti" denilirken, sahilde yaşanan bozulmanın bu bölgede yapılan Sahil Yolu çalışmalarının neden olduğuna dikkat çekildi. 

Yapılan açıklamada,  "Çatalçam sahilinde AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesinin 2014 yerel seçimlerin hemen ertesi günü “Sahil Yolu” düzenlemesi adıyla başlattığı hukusuz doğa katliamından o gün kurtulan birkaç çam ağacı da artık tek tek yok olmaya terk edilmiş durumdadır" ifadeleri yer alırken, Çatalçam sahili ile ilgili yazılı açıklama yapan CHP Samun İl Başkanlığı konu ile ilgili şunları dile getirdi.

"Ondokuzmayıs İlçesi Dereköy Beldesi kıyısında yapılan balıkçı barınağı, Dereköy ve Taflan, Çatalçam Beldelerinde kıyı dengesinin bozulmasını hızlandırmıştır. Cumhuriyet Halk Partisi Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız Denizli Milletvekili Sayın Gülizar Biçer Karaca’nın katılımıyla 7 Kasım 2018 tarihinde Çatalçam Sahilinde incelemelerde bulunmuş ve ardından basın toplantısı yaparak bu duruma dikkat çekmiştik Bugün sahillerimizde geri döndürülemez kıyı facialarının asıl nedeni; doğaya, insana, bilime kafa tutan, çimento-asfalt-beton sacağayı üzerinde yükselen inşaat-rant belediyeciliğidir. Halkımızın boğazından lokmasını alarak, halkın parasıyla yapılan yatırımlarda bilime, doğaya ve toplumun sağlıklı bir çevrede yaşama hakkına saygı duymadan hareket edilmesinin sonuçlarını her geçengün daha şiddetli yaşıyoruz. AKP Belediyeciliği; “tabela-reklam” ve “yol kenarı” belediyeciliğidir. Samsun Büyükşehir Belediyesi yerel seçime dönük yol kenarı, göz boyama manevraları ile kamusal kaynaklarımızı yandaş şirketlere transfer etmeyi bıraksın. Çatalçam Sahilinde şimdilik ayakta kalan birkaç çam ağacımızı bulundukları yerde kurtarmanın yolunu bulsun. Samsun’da umursamadıkları halkımızın, yok ettikleri ağaçların, betonla mühürledikleri kumsalların, tarım topraklarının, ilelebet neslini tükettikleri kuşların-böceklerin velhasıl hakkını yedikleri herbir canlının vebali AKP’li ilkel yağmacı rant belediyeciliğinin yakasındadır. Derinleşen ekonomik kriz ortamında geçim derdindeki insanlarımızın dertlerine derman olacak, başarısı defalarca kanıtlanmış Sosyal Demokrat belediyecilik anlayışımızla sadece insanımızın değil, ağacın, kuşun, böceğin, toğrağın, kumsalın da hakkını savunacağız. Samsun’un her yerinde halkımızın hizmetine hazırız. 31 Martta 2019 yerel seçimlerinden sonra Martın sonu bahar olacak, tüm Samsun Halkına sözümüz olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da görme engelli Ufuk Gürbüz CHP'ye sitem etti aday adaylığından çekildi

Samsun'da görme engelli Ufuk Gürbüz CHP'ye sitem etti aday adaylığından çekildi