30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN ÇİFTLİK CADDESİ TRAFİĞE AÇILACAK AMA İHTİYAÇ OLURSA YENİDEN KAPATILACAK

Samsun Çiftlik caddesi trafiğe açılacak ama ihtiyaç olursa yeniden kapatılacak

Samsun'da Çiftlik caddesi yeniden araç trafiğine açılacak ancak trafiğe kapatılması tekrardan ihtiyaç olursa da yeniden trafiğe kapatılacak.

21 Aralık 2019 Cumartesi 12:39 GÜNCEL

Samsun'da Çiftlik AVM projesi kapsamında trafiğe kapatılan Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılacak olması şehri ikiye böldü.


Samsun'da Çiftlik çaddesinin yeniden trafiğe açılacak olması tartışmaları da beraberinde getirdi. 

İlkadım ilçesinde bulunan Çiftlik caddesi AVM projesi kapsamında burada ki esnafların talebi ile trafiğe kapatılmıştı. 31 Mart yerel seçimleri sonrası ise aynı esnaf bu kez de Çiftlik caddesinin trafiğe yeniden açılmasını istedi.

Bunun üzerine Samsun Büyükşehir Belediyesi Çiftlik caddesinin trafiğe açılıp açılmaması ile ilgili bir anket yaptırdı. Bu ankete göre Çiftlik caddesinde bulunan esnaflar caddenin yeniden trafiğe açılmasını istedi. Samsun'da şimdi Çiftlik caddesinin yeniden trafiğe açılacak olmasını ise sosyal medyada tartışan vatandaşlarda adeta ikiye bölündü. Kimi caddenin yeniden trafiğe açılmasını desteklerken kimileri ise karara tepki gösterdi.

İHTİYAÇ OLURSA TRAFİĞE TEKRAR KAPATILACAK
Şuan trafiğe kapalı olan Çiftlik caddesi ilerleyen süreçte yeniden trafiğe açılacak. Dün bu konu ile ilgili açıklama yaparak bilgi veren Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Çiftlik Caddesi’nin trafiğe açılmasıyla ilgili yapılan anket konusuna değinerek, caddenin gerekli görülmesi halinde yeniden trafiğe kapatılacak şekilde araç trafiğine açılacağını söyledi. 

Mustafa Demir Çiftlik caddesinin trafiğe açılacak olması ile ilgili açıklamasında "Çiftlik Caddesi trafik anketi bitti. Büyük bir oranda trafiğe açılması isteniyor. Burayı trafiğe açarsak, tekrardan ihtiyaç olursa kapatabileceğimiz bir şekilde açmayı düşünüyoruz. Trafiğe açılırsa tek taraflı bir geçiş düşünüyoruz. Yayaların geçişleri için de geniş yerler olacak" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Elif Onbaşı

24 Aralık 2019 Salı 12:15

Çiftlik doldu suriyelilerle güzelim çiftliği mahfettiniz

cevdet

23 Aralık 2019 Pazartesi 13:19

Bu mu başkan icraat o düzenlemeler çöpe gidecek bu para hepimizin yazıktır tüğü bitmemiş yetimin hakkı olan kamu kaynaklarını israf etmeyelim 4 tane AVM var

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da CHP Atakum İlçe Başkanlığına Turgay Özçelik 195 oy alarak seçildi

Samsun'da CHP Atakum İlçe Başkanlığına Turgay Özçelik 195 oy alarak seçildi