25 Ekim 2021 Pazartesi

SAMSUN ÇOK YÜKSEK RİSKLİ ŞEHİR OLMASI NEDENİYLE TEDBİRLER KALDIRILMADI

Samsun çok yüksek riskli şehir olması nedeniyle tedbirler kaldırılmadı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası 1 Mart tarihinde açıklanacağı bildirilen KoronaVirüs tedbirleri ile ilgili normalleşme sürecine ilişkin kararları açıkladı. Samsun çok yüksek riskli şehir olması nedeniyle tedbirler kaldırılmadı

01 Mart 2021 Pazartesi 20:53 GÜNCEL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısı sonrası 1 Mart tarihinde açıklanacağı bildirilen KoronaVirüs tedbirleri ile ilgili normalleşme sürecine ilişkin kararları açıkladı. Samsun'da normalleşme yok..


Samsun'da 1 Mart itibarı ile normalleşme kararları açıklandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek riskli olan şehirlerde kısıtlamaların devam edeceğini söyledi. Samsun ise yüksek riskli iller arasında..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın normalleşme kararları ile ilgili 1 Mart tarihi itibari ile yaptığı açıklamaya göre yüksek riskli bölgede bulunan Samsun'da restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler kapalı durumda olmaya devam edecek. Erdoğan'ın açıkladığı kararlara göre hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması düşük ve orta riskli illerde tamamen  kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde Pazar günü devam edecek. Akşam saat 21:00 ile sabah 5 arası sokağa çıkma sınırlaması sürecek. Yüksek ve çok yüksek riskli illerde yüz yüze sınavlar yapılacak. 

1 Mart tarihi itibari ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı normalleşme kararlarına göre restoran, lokanta, kafeterya, tatlıcı, pastane, kıraathane, çay bahçesi gibi yerler çok yüksek riskli iller dışında Türkiye genelinde faaliyetlerini sabah 7 ile akşam 19 saatleri arasında yüzde 50 kapasite ile sürdürecek. Halı saha ve yüzme havuzu gibi yerler düşük ve orta riskli yerlerde sabah 9 ile 19 arası faaliyet gösterecek. Kamunun çalışma saati Türkiye genelinde normale döndürülecek. Sokağa çıkma saatleri 65 yaş üstü ve 20 yaş altı ile ilgili düzenleme düşük ve orta riskli illerde kaldırıldı. Yüksek riskli illerde sokağa çıkma kısıtlaması arttırılacak.

KoronaVirüs haritasına göre iller mavi, kırmızı, turuncu ve sarı renk olarak ayrıldı. Buna göre düşük risk mavi, orta risk sarı, yüksek riskli turuncu, çok yüksek riskli iller ise kırmızı renk olarak belirlendi. 

Açıklanan normalleşme kararlarında ise Samsun çok yüksek riskli il olması nedeniyle tedbirler esnetilmedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, şehirlerde normalleşme kararlarının İl Hıfsısıhha Kurulları tarafından vaka oranlarının düşmesine göre alınacağını dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

03 Mart 2021 Çarşamba 18:09

Leblebi, lebbeyk, lebülüp, yok ya şeydi heh buldum LEBALEB...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un 20-26 Şubat tarihleri haftalık vaka sayısı! Artış var

Samsun'un 20-26 Şubat tarihleri haftalık vaka sayısı! Artış var