24 Ocak 2021 Pazar

SAMSUN DOĞUMEVİ HASTANESİNDEN ŞİKAYET VAR! 3 MÜDÜR, 12 KOORDİNATÖR VAR

Samsun Doğumevi Hastanesinden şikayet var! 3 müdür, 12 koordinatör var

Samsun Doğumevi Hastanesinde sıradan işçilerin koordinatör yapıldığı, 3 müdürün bulunduğu hastanede şuan itibari ile 12 koordinatörün bulunduğu iddia edildi.

05 Temmuz 2019 Cuma 13:37 GÜNCEL

Samsun Doğumevi Hastanesi ile ilgili Samsun Kent Haber Haber İhbar Hattına gelen bilgiye göre, hastanede 3 müdür, 12 koordinatör bulunuyor.


Yapılan şikayete göre hastane çalışanlarının, hastane içerisinde çalışmayan havalandırmalar nedeniyle sıkıntı yaşadığı, sorunun çözümü ile ilgili ise bir şey yapılmadığı gündeme geldi. Eleman yetersizliği nedeniyle Samsun Doğumevi Hastanesi yoğun bakım servisinde işlerin yapılamadığı, havalandırma sorunundan dolayıda enfeksiyon sıkıntısının baş gösterdiği ileri sürülürken, Samsun Kent Haber ihbar hattına hastanede yaşanan sorunlarla ilgili gelen şikayette, personel yetersizliğinin yaşandığı hastanede sıradan çalışanların torpille koordinatör olarak görevlendirildiği, şuan itibarı ile hastanede 12 koordinatörün bulunduğuna dikkat çekildi.

Samsun Doğumevi Hastanesinde görevlendirilen 12 koordinatörün, diğer hastane personelini denetlediği, 3 müdürün olduğu hastanede 12 koordinatörün olmasının ise şaşırtıcı olduğu bilgisinin yer aldığı şikayette, Türkiye'nin hiç bir yerinde ise koordinatörlük uygulamasının olmadığı vurgulandı. 

Hastane çalışanlarının ayrıca izin alamadığı, tatil yapamadığı, hastanede normal çalışan personellerin koordinatör yapıldığı, yılda 3'ten fazla rapor almama gibi dayatmalarla karşılaşıldığı, hastane müdürü ile yakın ilişkisi olanların keyfi izin alabildiği, ölüm ve cenazelerde izin konusunda zorluklar çıkartıldığı gibi şikayetlerle ilgili, iddiaların doğru olup olmadığını soruyor ve yetkililerin vereceği cevabı da aynı şekilde buradan yayınlayacağımızın bilinmesini istiyoruz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Bir dost

25 Temmuz 2019 Perşembe 21:41

Cevap verdiler mi acaba

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yeni Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatı 2019 yılı sonunda tamamlanacak

Samsun'da yeni Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatı 2019 yılı sonunda tamamlanacak