22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ATATÜRK HEYKELİ SATILDI İDDİASINA AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Emniyet Müdürlüğü Atatürk heykeli satıldı iddiasına açıklama yaptı

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü, Atatürk heykelinin hurdacıya satıldığı iddiası ile ilgili açıklama yaptı.

03 Şubat 2021 Çarşamba 23:05 GÜNCEL

Samsun'da CHP İl Başkanı Fatih Türkel'in Atatürk heykelinin hurdacıya satıldığı yönündeki iddiasına Samsun Emniyet Müdürlüğünden açıklama geldi.


Samsun'da CHP İl Başkanı Fatih Türkel ve bazı vatandaşların bir kamu kurumunun Atatürk heykelini Tekkeköy ilçesinde bir hurdacıya sattığı yönünde sosyal medyada yaptığı paylaşımlar üzerine, konuyla ilgili Samsun İl Emniyet Müdürlüğü bir açıklama yaparak, söz konusu iddialara yanıt verdi.

Samsun Emniyet Müdürlüğü 'Atatürk heykeli satıldı' iddiasına ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler verildi.
"Bazı yerel basın yayın organlarında ve sosyal medya hesaplarında 'Atatürk heykelini kim sattı. Samsun'da bir kamu kurumu Atamızın heykelini satmış' şeklinde haberler yer alması üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur. Atakum ilçesi Atakepe mahallesi Çobanlı mevkiinde bulunan Emniyet Müdürlüğümüze ait spor salonunda tadilat, tamirat ve çevre düzenlemesi yapıldığı sırada, spor salonunun önünde bulunan Atatürk heykelinin bakalit gövdesinde çatlaklar meydana geldiği ve demir ayaklarının paslanarak kırılmış olduğu görüldüğünden ve yerinde tamiri mümkün olmadığından Tekkeköy Sanayi Sitesinde bulunan demirciye tamir ve tadilat için gönderilmiştir. Tadilat işlemi bittiğinde Atatürk heykeli eski yerine konulacaktır. Basına yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" 


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

vatandaş

03 Şubat 2021 Çarşamba 23:19

Şimdi birileri de çıkıp bu açıklamanın tam tersi beyanat verirse, hurdacıdan bu atatürk heykelini almak istediğini söyleyip, hurdacının da 3 bin lira fiyat verdiğini açıklarsa ne olacak?

Ali RIza

03 Şubat 2021 Çarşamba 23:09

Anladım dimi niye orda olduğunu o heykelin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

ADD Samsun Şubesi hurdacı ile 5000 liraya anlaştı Atatürk heykelini almaya gidecekler

ADD Samsun Şubesi hurdacı ile 5000 liraya anlaştı Atatürk heykelini almaya gidecekler