30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN ESKİ BARO BAŞKANI GÜRBÜZ'DEN EBRU TİMTİK AÇIKLAMASI!

Samsun eski Baro Başkanı Gürbüz'den Ebru Timtik açıklaması!

Samsun Barosu eski Başkanı Av. Kerami Gürbüz, İstanbul Barosu'nun Ebru Timtik'in fotoğrafını baro binasına asması ile ilgili Çoklu Bara yasasına tepki göstererek, "Oralara daha nice fotoğraflar ve pankartlar asılır ve asılacaktır da" dedi.

29 Ağustos 2020 Cumartesi 13:08 GÜNCEL

Samsun Barosu Başkanlığı görevinden Çoklu Baro Yasasına tepki için istifa eden Kerami Gürbüz, savcı Selim Kiraz'in şehit edilmesi olayı ile ilgili tutuklu bulunan ve ölüm orucunda yaşamını yitiren Av. Ebru Timtik'e ait fotoğrafın İstanbul Barosu binasına asılması ile ilgili açıklama yaptı.


Samsun eski Barosu Başkanı Kerami Gürbüz, savcı Selim Kiraz'ın şehit edilmesi olayı ile ilgili tutuklu bulunan Av. Ebru Timtik'in ölüm orucunda yaşamını yitirmesi sonrası İstanbul Barosu'nun Timtik'in fotoğrafını baro binasına asması ile ilgili sosyal medya sayfasından, Çoklu Baro uygulamasına eleştiri getirerek,  "İstanbul Barosu, Ebru Timtik'in fotoğrafını baro binasının duvarına asmış, nasıl asarmış? Siz yasa yapma yetkinizi ve elinizdeki tarihi fırsatı - tüm uyarılara rağmen - yapılabilecek en kötü yasal düzenlemeyi yaparak çarçur ederseniz oralara daha nice fotoğraflar ve pankartlar asılır ve asılacaktır da" dedi.

Av. Kerami Gürbüz, Çoklu Baro, Ebru Timtik ve İstanbul Barosu'nun Ebru Timtik'in fotoğrafını baro binasına asması ile ilgili sosyal medya sayfasından şu açıklamalarda bulundu.
"Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz, Gezi olayları esnasında hayatını kaybeden Berkin Elvan soruşturmasını yürütüyordu ve soruşturmada son aşamaya gelmişti. Ve fakat Çağlayan Adliyesi'ndeki makam odasında DHKP-C'li iki terörist tarafından rehin alındı ve sonucunda şehit edildi. M.Selim Kiraz'ı rehin alıp şehit eden DHKP-C'li teröristlerden Şafak Yayla, önce Emniyet mensubu iken sonra Harran Üniversitesi'ne öğretim üyesi olarak geçen 2015'te ise ABD'ye firar edip halen bugün orada FETÖ propagandistliği yapan Ahmet Sait Yayla'nın kuzeni/yeğeni idi. M.Selim Kiraz, rehin alındığı esnada teröristlerle sözüm ona arabuluculuk yapmaya giden ve sonra da dönüp gazetecilere gülümseyerek "çocuklar çok kararlı, öldürecekler!" haberini getiren ise birkaç gün önce ölüm orucunda hayatını kaybeden Ebru Timtik'ti. Ebru Timtik'in de (avukat ya da değil) onun yoldaşlarının hiç birinin de Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edilişini kınayan, bu konuda üzüntülerini ifade eden hiç bir beyan ve tavırları olmadığı gibi bilakis terörün ve teröristlerin yanında durdular. Ebru Timtik'in ve benzeri şekilde ölüm orucu eylemini tercih edenlerin bağlısı oldukları örgütler tarafından bu eylemler için seçildiklerini ve maalesef beyin olarak mankurtlaşmış biçimde örgütlerinin kurbanı iken bir de beden olarak da örgüte ve ideolojilerine kurban edildiklerini düşünüyorum. Sonuç olarak Ebru Timtik'ten bir kahraman çıkmaz. (Türkiye solu, son elli yıldır bu memlekette kimlere kahraman payesi verip kimleri rol model yapma gayretinde olduğunu bir gözden geçirsin. Kim bilir belki de hep müzmin muhalefet pozisyonunda kalmalarının sebeplerinden biri de budur.) İstanbul Barosu, Ebru Timtik'in fotoğrafını baro binasının duvarına asmış, nasıl asarmış? Siz yasa yapma yetkinizi ve elinizdeki tarihi fırsatı - tüm uyarılara rağmen - yapılabilecek en kötü yasal düzenlemeyi yaparak çarçur ederseniz oralara daha nice fotoğraflar ve pankartlar asılır ve asılacaktır da. Son söz : Benim kahramanım hiç şüphesiz rehin alınıp, şehit edildiği günden bu yana hep şehit savcı Mehmet Selim Kiraz'dır ve hayatımın sonuna kadar da hep hüzünle ve rahmetle anılacaktır. Bir kez daha dilerim ki, ruhu şad, mekanı cennet olsun! Onu katledenlere, şu ya da bu şekilde katillerinin yanında/yakınında duranlara lanet olsun"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

İSMET BEKİ

29 Ağustos 2020 Cumartesi 14:29

olen avukatın oldurulen savcı olayındakı rolunu ve neden tutuklandığını bir açıklarmısın keremi gündüz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliği CHP'nin 30 Ağustos Fener Alayına izin vermedi

Samsun Valiliği CHP'nin 30 Ağustos Fener Alayına izin vermedi