24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN ESKİ VALİSİ HASAN BASRİ GÜZELOĞLU DİYARBAKIR'IN İMAJINI DEĞİŞTİRDİ

Samsun eski Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Diyarbakır'ın imajını değiştirdi

Samsun eski Valisi ve Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, bıyık bıraktı ama yeni imajının yanı sıra Diyarbakır'ında imajını değiştirdi.

08 Kasım 2018 Perşembe 13:14 GÜNCEL

Samsun eski Valisi Hasan Basri Güzeloğlu bir zamanlar terör ile anılan Diyarbakır'da başarılı çalışmalara imza atarak şehrin imajının değişmesinde önemli rol oynuyor.


Samsun Valiliği döneminde de şehrin kalkınması için önemli girişimlerde bulunan Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Valiliği döneminde ise 'Yılın Valisi' seçilmişti. Diyarbakır'ın terörden arınması ve kentin yeniden inşaa edilmesi ile ilgili sürdürülen çalışmalara önemli katkıları bulunan Vali Hasan Basri Güzeloğlu, bölge halkı ile kurduğu gönül bağı ile de dikkat çekiyor.

Samsun eski Valisi ve Diyarbakır Valisi olan Güzeloğlu, bölgede ayrıca terörle mücadelenin yanı sıra uyuşturucu ile mücadele konusunda da gerçekleştirilen başarılı operasyonlara imza atıyor. 

Vali Güzeloğlu,  Bağımlılıkla Mücadele Komisyonu toplantısında yaptığı açıklamada Diyarbakır'da 10 ayda 37 ton uyuşturucu madde ele geçirildiğini belirterek, "Güvenlik güçlerimiz tarafından ilimiz genelinde 2018 yılının ilk 10 ayında yapılan 2 bin 110 başarılı operasyonda, 2 bin 374 şüpheli şahıs yakalanmış, bunlardan 460 şahıs tutuklanmıştır. Gerçekleştirilen bu operasyonlarda, 3 milyon 016 bin 747 kök Hint keneviri, 14 ton 525 kilo 784 gram kubar esrar, 22 ton 768 kilo 209 gram toz esrar olmak üzere toplam 37 ton 293 kilo 994 gram esrar maddesi, 89 kilo 016 gram eroin maddesi, 539 gram kokain maddesi, 9 bin 147 gram metamfetamin maddesi, 40 bin 122 sentetik hap ele geçirilmiştir. Ayrıca operasyonlarda çeşitli çap ve markalarda silah, mühimmat ve uyuşturucu ticaretinde kullanıldığı değerlendirilen para ele geçirilmiştir. Çok büyük ve başarılı operasyonlar gerçekleştirilmiş. Diyarbakır'da hiç ara ve aman vermeden büyük bir mücadele sergilenmiştir. Halen de güvenlik kuvvetlerimizin aynı alanda ve aynı yoğunlukta mücadelesi kararlılıkla sürmektedir." açıklaması yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Halil Kalaycı Ayvacık İlçe Belediye Başkan aday adayı oldu

Samsun'da Halil Kalaycı Ayvacık İlçe Belediye Başkan aday adayı oldu