27 Mayıs 2020 Çarşamba

SAMSUN FUARI VE MERT IRMAĞI İŞTE BÖYLE OLACAK

Samsun Fuarı ve Mert Irmağı işte böyle olacak

Samsun'da kapanan Samsun Fuarı yenilenen görünümü ile yeniden hayat bulacak, Mert Irmağı ise yapılacak çevre düzenlemesi ile üzerinden gondolların gezdiği bir cazibe merkezi haline getirilecek.

13 Mart 2019 Çarşamba 17:47 GÜNCEL

Samsun'da yıllar önce bulunan 'Samsun Fuarı' yeniden hayat bulacak. Türkiye'de fuar denilince ilk akla gelen İzmir ve Samsun Fuarlarıydı. 1990'lı yılların başında kapanan Samsun Fuarı şimdi yeniden canlanmaya hazırlanıyor.


AK Parti ve Cumhur İttifakı Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Mustafa Demir'in geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği proje tanıtım lansman toplantısında Samsun Fuarı ve Mert Irmağı rehabilitasyon projesi hayli dikkat çekti.

Samsun'da 1990'lı yılların başında kapanan 'Samsun Fuarını' yeniden hayata geçireceklerini açıklayan Mustafa Demir'in fuara ait 3 boyutlu görselleri ise hayli heyecan yarattı. Samsun Fuarını yenilenen kopsepti ile tasarladıklarını ve fuar alanında deniz üzerinde 'Meşale Kent Samsun' vurgusundan yola çıkarak meşale şeklinde bir anıt olacağını açıklayan Mustafa Demir, hayata geçirecekleri Samsun Fuarının kültür, turizm, ticaret, eğlence ve yaşam merkezi olacağına dikkati çekti.

Samsun fuar alanında eski cazibesini kazandırmak amacıyla yeniden düzenleme çalışmaları yapılacağını ve Samsun Fuarının yeniden hayata geçeceğini vurgulayan Mustafa Demir ayrıca Mert Irmağı düzenlemesi ve rehabilitasyon projesi de ilgi gördü. 

Mustafa Demir'in sunumunu yaptığı Mert Irmağı rehabilitasyon projesine göre, Mert Irmağında yapılacak çevre düzenlemeleri ile burası bir cazibe merkezi haline gelecek. Gondollarla ırmak üzerinden gezinti yapılabileceğini ve bu alanda yapılacak düzenlemeler kapsamında dinlenme tesisleri, ağaçlandırma gibi iyileştirmelerin hayata geçeceğini vurgulayan Mustafa Demir, Mert Irmağını yapılacak olan çalışmalarla bölgede kötü kokunun yok edileceğini ve ırmağın çevre düzenlemeleri ile cazibe merkezi haline getireceklerini dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakkı

13 Mart 2019 Çarşamba 19:01

Sayın admin, Şu Mert ırmağı ile ilgili 2009 yılı Erdoğan Tok ve Yusuf Ziya Yılmaz ın seçim afiş ve broşür örnekleri var mı elinizde?

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Cumhur İttifakı meclis üyesi adayı Recep Kapıcıoğlu, Jason Statham'a benziyor

Samsun'da Cumhur İttifakı meclis üyesi adayı Recep Kapıcıoğlu, Jason Statham'a benziyor