25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN GAZİ DEVLET HASTANESİ KAN ALMA POLİKLİNİĞİNDE OLUŞAN KUYRUKLAR İÇİN AÇIKLAMA

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Kan Alma Polikliniğinde oluşan kuyruklar için açıklama

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Kan Alma Polikliniği önünde bugün oluşan kuyrukların Pazartesi yoğunluğundan kaynaklandığı açıklandı.

01 Temmuz 2019 Pazartesi 12:20 GÜNCEL

Samsun Gazi Devlet Hastanesi Kan Alma Polikliniğini önünde kan tahlilili için gelen vatandaşların oluşturduğu kuyruk ile ilgili açıklama yapıldı.


Samsun Gazi Devlet Hastanesinde geçtiğimiz günlerde de kuyruk görüntüleri gündeme gelmiş, bu görüntülerin hastane koridorlarının dar olması nedeni ile kuyruk gibi görüldüğü belirtilmişti. Bugün ise Samsun Gazi Devlet Hastanesi Kan Alma Polikliniği önünde yine kuyruk görüntüleri gündeme gelirken, bu durumun Pazartesi yoğunluğundan kaynaklandığı açıklandı.

Yapılan açıklamada Pazartesi yoğunluğu nedeni ile kan alma polikliniği önünde yığılmalar yaşandığı yaklaşık bin 500 kişinin kan verdiği ve bu nedenle kuyruklar oluştuğu belirtildi. Samsun Gazi devlet Hastanesi Kan Alma Polikliniğinde 9 ünitenin bulunduğu bunlardan sadece 3'ünün çalıştığı yönündeki vatandaşların şikayetleri ile ilgili ise, kan alma polikliniğinde 9 kabininde çalıştığı, kabinlerde çalışan hemşirelerin 5'er dakikalık mola verdikleri, mola sırasında ise hemşirelerin yerine başka görevlilerin baktığı kaydedildi.

Samsun Gazi Devlet Hastanesinde Kan Alma Polikliniğinde kuyruklar olmaması için ise ekstra tedbirler alınacağı da bildirildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel güreş takımı ile ASKFEST'te Samsun rüzgarı estirdi

SAMDEF Genel Başkanı Metin Şenel güreş takımı ile ASKFEST'te Samsun rüzgarı estirdi