22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN GAZİ DEVLET HASTANESİNE COVİD HASTALARI İÇİN EK BİNA YAPILIYOR

Samsun Gazi Devlet Hastanesine Covid hastaları için ek bina yapılıyor

Samsun'da bulunan Gazi Devlet Hastanesi girişine, Covid-19 vakaları için ek bir bina yapılıyor. Samsun Gazi Devlet Hastanesinde Korona vakaları için yer kalmayınca hastaneye ek bina yapılıyor.

30 Kasım 2020 Pazartesi 13:07 GÜNCEL

Samsun'da Covid-19 vaka sayıları her geçen gün hızla artarken, Gazi Devlet Hastanesinde boş yer kalmadı, hastane çareyi ek bir bina yapmakta buldu.


Samsun şehir merkezinde yer alan Gazi Devlet Hastanesinin Acil Girişinin bulunduğu noktada Covid hastaları için ek bina inşaatı başlatıldı. Hastanede yer kalmaması sebebi ile başlanılan ek bina inşaatının kısa sürede tamamlanarak hizmete alınması bekleniyor. Samsun Gazi Devlet Hastanesinde Covid sebebi ile yatacak yer kalmadığı, bu nedenle bina dışında ek bir alan yapımına acil olarak başlandığı bildirildi. Yapılan ek binanın da Covid hastalarına hizmet vereceği bildirildi.

SAMSUN'DA HASTANELER ALARM VERİYOR
Öte yandan Samsun'da hastanelerin doluluk oranı KoronaVirüs vakaları nedeniyle tamamen dolarken, kentte yeni vakalara yer oluşturmak için hastaneler farklı yöntemlere başvuruyor. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde normal hasta servisleri birer birer Covid servisine dönüştürülürken, tıp fakültesi hastanesinde de ciddi yoğunluk yaşanıyor. Samsun OMÜ Tıp Fakültesinde normal sersviler yaşanan vaka yoğunluğu nedeni ile birer birer Covid servisine dönüştürülüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

cevdet

30 Kasım 2020 Pazartesi 15:59

Gazi devlet hastanesi lojmanları yıkılıp hastanenin yenilenmesi şart hastane dökülüyor tek kişilik odaların olduğu 350 yataklı modern bir hastane şart,eski ve yeni bianın çürük olduğu ve deprem riski olduğu konuşuluyor toki ile bu bina hızla yenilenmeli

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinde Covid kuyruğu!

Samsun Eğitim Araştırma Hastanesinde Covid kuyruğu!