30 Mayıs 2020 Cumartesi

SAMSUN GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ AKDAĞ KAYAK MERKEZİNDE Kİ OTEL İLE İLGİLİ İDDİAYA AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Gençlik Spor İl Müdürlüğü Akdağ Kayak Merkezinde ki otel ile ilgili iddiaya açıklama yaptı

Samsun'un Ladik ilçesi Akdağ Kayak Merkezinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığına ait otelde AK Parti Ladik İlçe Başkanı Recep Dirican'ın izinsiz ve ihalesiz kayak malzemesi kiraladığı yönündeki iddia üzerine Gençlik ve Spor Samsun İl Müdürlüğünden açıklama geldi.

25 Şubat 2019 Pazartesi 20:20 GÜNCEL

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Akdağ Kayak Merkezinde bulunan ve henüz hizmete girmeyen bakanlığa ait otelde, AK Parti Ladik İlçe Başkanı Recep Dirican'ın izinsiz ve ihalesiz olarak vatandaşlara kayak malzemesi kiraladığı yönündeki iddia üzerine bir açıklama yaptı.


Yapılan açıklamada, AK Parti Ladik İlçe Başkanı Dirican'ın Akdağ Kayak Merkezinde bulunan oteli 15 tatil sürecinde günlüğü 200 TL'den kiraladığı belirtilerek, "15 tatil sürecinde Ladik-Akdağ Kayak Merkezinde yoğunluk yaşandı. Bu yoğunluk nedeniyle bakanlığımıza ait olan otel binasında AK Parti İlçe Başkanı Recep Dirican'a kayak malzemesi kiralaması ile ilgili olarak otel binasında bir yer kiralaması yapıldı. Yapılan yer kiralaması 15 tatil süreci sonrası sona erdi. Yapılan kiralama ile ilgili  de, kiracı günlük olarak tüm kiralarını ödedi. Şuan burada söz konusu yer kiralama işlemi sona erdi. Bakanlığımıza ait Akdağ Kayak Merkezinde bulunan ve henüz hizmete girmeyen otelin, mobilyaları için sipariş verildi. Otelin en kısa sürede hizmete girmesi için çalışmalar sürmektedir" denildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 7 Yorum

Tuzcu

02 Mart 2019 Cumartesi 20:15

Spor İl müdürlüğünün yaptığı açıklama hiç de gerçeği yansıtmamaktadır. Nasıl bir kiralama yapılmış sözleşme varmıdır,ilçe başkanına verlmesini gerektiren özel durum nedir.?????

Seydahmet

01 Mart 2019 Cuma 00:21

Spor il müdürlüğü işi kılıfını uyduruyor. Onlar sorumludur. Ama kim soracak?

CELAL

27 Şubat 2019 Çarşamba 13:19

Yoğunluk nedeniyle bu işi yaptık diyen yetkililer evet nereede yoğunluk vardı söyleyim:WC YETERSİZLİĞİ,KAFETARYA VE YEMEK YERLERİ YETERSİZDİ.AMA KAYAK SATIŞ VE KİRALAMADA BİR SIKINTI YOKTU. SÖMESTRE OLAYI DA DOĞRU DEĞİL ÇÜNKÜ YENİ BOŞALTILDI.

Selim

27 Şubat 2019 Çarşamba 09:46

Bu olayın iki boyutu var, Birincsi siyasi güç kullanmıştır. İkincisi devletin görevlileri görevini suistimal etmiştir, kiraya verme usulu de inandırıcı değil. Hadi verdi diyelim neye dayanarak verdi.

ALİ

26 Şubat 2019 Salı 18:55

BÖYLE BİR KİRALAMA USULÜ NEREDE VAR YENMİ ÇIKTI KAYIT SORMA YOK VERGİ YOK KİME NEDEN VERİLDİ YETKİLİLER BUNU ARAŞTIRIP KAMUYA BİLGİ VERMELİDİRLER. BÖYLE BİR DÜZEN NEZAMAN KURULDU DÜPEDÜZ PEŞKEŞ ,HAKSIZ KAZAN TEMİN ETTİRMEK.HESAP SORULMALI

Necati

26 Şubat 2019 Salı 15:25

Vergi kaydı da yok. Kişi başı 20 ila 40₺ arası yüzlerce kişiye kayak kiraladı. Ne vergi levhası ne fiş ne fatura. Kirayı ödemiş de vergiyi ne yapmış?

Ali Karadağ

26 Şubat 2019 Salı 09:48

HERHANGİ BİR VATANDAŞ İSTESE ONA KİRAYA VERİRMİYDİLER (EĞER ÖYLYSE), BAKANLIĞIN KİRAYA VERME USULÜ BUMUDUR. KİMSE DUYMADAN ANSIZIN

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Çiğdem Karaaslan Millet İttifakını eleştirdi: Adını milletten aldığı çok şüpheli bir birliktelik

Çiğdem Karaaslan Millet İttifakını eleştirdi: Adını milletten aldığı çok şüpheli bir birliktelik