17 Eylül 2021 Cuma

SAMSUN GENÇLİK VE SPOR'DA SAHTE MÜFETTİŞ İDDİASI GERÇEĞİ YANSITMIYOR

Samsun Gençlik ve Spor'da sahte müfettiş iddiası gerçeği yansıtmıyor

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde gündeme gelen 'Sahte Müfettiş' iddiasının gerçeği yansıtmadığı, sahte olduğu iddia edilen görevlinin bakanlık tarafından resmi yazı ile gönderildiği öğrenildi.

03 Ekim 2020 Cumartesi 15:14 GÜNCEL

Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünde 2014-15 ve 2016 yıllarından kalma bir olayla ilgili 2019 yılında kuruma müdür olarak atanan İsmail Hakkı Kasapoğlu hedef oldu.


Gençlik ve Spor Samsun İl Müdürlüğünde yıllar öncesine dayanan bir olayla ilgili yıllardan beri devam eden soruşturma, krize dönüştü. Olayın muhatapları konuyla ilgili yapılan soruşturma devam ederken ortaya 'Sahte müfettiş' iddiasını attı. 

İlkadım Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Murat Turan'ın görevden alınmasına neden olan olayın ise 2014-15 ve 2016 yıllarına dayandığı bu yıllardan beri de konunun neticeye bağlanamadığı öğrenildi. Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne 2019 yılında atanan İsmail Hakkı Kasapoğlu'nun ise yıllara sirayet eden ve bakanlık nezdinde takip edilen bir olayla ilgili hedef gösterilmesi ise şaşırttı. 

Soruşturmanın tarafları tarafından konuyla ilgili Samsun'a gelen ve 'Sahte Müfettiş' olarak lanse edilen görevlinin, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından resmi yazı ile görevlendirilen bir çalışan olduğu, sahte müfettiş iddiasının bu nedenle gerçek olmadığı, taraflardan ön soruşturma ve ifadelerin alındığı konuyla ilgili ise ayrıca bir müfettişinde Samsun'a geleceği ve soruşturmanın direkt olarak bakanlık tarafından takip edildiği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci'nin ikinci Covid-19 testi negatif çıktı

Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci'nin ikinci Covid-19 testi negatif çıktı