19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN HAVZA'DA İNSANLIK ÖLMEMİŞ DEDİRTEN OLAY: BULDUĞU PARAYI SAHİBİNE TESLİM ETTİ

Samsun Havza'da insanlık ölmemiş dedirten olay: Bulduğu parayı sahibine teslim etti

Samsun'un Havza ilçesinde emekli Dursun Bektaş isimli vatandaş zarf içerisinde yolda bulduğu 4 bin 800 lira parayı sahibi Sadık Gündüz'ü bularak teslim etti.

30 Ekim 2017 Pazartesi 14:33 GÜNCEL

Samsun'un Havza ilçesinde emekli bir vatandaş zarf içerisinde bulduğu 4 bin 800 lira parayı Havza Belediyesine giderek teslim etti. Havza Belediyesi ise kayıp paranın sahibini anons yaparak buldu.


Samsun'un Havza ilçesinde insanlık ölmemiş dedirten bir olay yaşandı. Havza ilçesinde yaşaşan emekli Dursun Bektaş, Karşıyaka mahallesi Ark Üstü Sokakta yürüdüğü sırada zarf içerisinde 4 bin 800 lira para buldu. Bulduğu zarfın içinde para olduğunu gören emekli vatandaş Dursun Bektaş, Havza Belediyesi Beyaz Masa görevlilerine başvurarak bulduğu zarfı teslim etti. 

Havza Belediyesi Beyaz Masa görevlileri ise zarf içinde bulunan paranın 4 bin 800 lira olduğunu belirledi. Görevliler kayıp paranın sahibini bulmak için belediye hoparlöründen anons yaptı. Yapılan anonsun ardından paranın sahibi olduğunu söyleyen Sadık Gündüz, belediyeye gelerek parayı kendisinin düşürdüğünü kaydetti. Düşürdüğü paranın miktarını Havza Belediyesi görevlilerine söyleyen Sadık Gündüz'e, parası teslim edildi. 

 

Emekli vatandaş, Dursun Bektaş, parayı yolda bulduğunu ve insanlık namına teslim ettiğini belirterek, "Parayı caddede buldum. Parayı bulunca aklıma burası geldi. Parayı beyaz masaya getirdim." dedi.İnsanlık ölmemiş

Para sahibi Sadık Gündüz ise paranın ev taksidi olduğunu belirterek, "İnsanlık ölmemiş bir kez daha bunu gördük. Değerli abimiz parayı bulup Beyaz Masaya getirmiş sağ olsun. Bu alın terimiz. Bir de insanlık ölmemiş ona sevindim. Böyle insanlar her zaman olsun. Beyaz Masadaki arkadaşlarımıza da ilgi ve alakalarından ötürü teşekkür ederiz." diye konuştu.

Gündüz parayı evinin önünde düşürdüğünü belirterek, parayı düşürdüğünü arabadan indiğinde fark ettiğini anlattı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Büyükşehir çalışıyor Samsun panoramik bir kent haline geliyor

Büyükşehir çalışıyor Samsun panoramik bir kent haline geliyor