27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN HAVZA'DA KAÇAK YAPIYI O TARİHTEN ÖNCE GÖSTERİP İMAR BARIŞINDAN YARARLANMAYA ÇALIŞTILAR

Samsun Havza'da kaçak yapıyı o tarihten önce gösterip imar barışından yararlanmaya çalıştılar

Samsun'un Havza ilçesine bağlı Mısmılağaç mahallesinde bulunan bir kaçak yapıyı 31 Aralık 2017'den önce yapılmış gibi gösterip imar barışından yararlanmak için yapı kayıt belgesi almaya çalışılması şaşkınlık yarattı.

29 Aralık 2018 Cumartesi 18:25 GÜNCEL

Samsun’un Havza ilçesinde imar barışını fırsat bilen uyanıklar yeni inşa edilen kaçak yapıyı 31 Aralık 2017'den önce yapılmış gibi gösterip yapı kayıt belgesi almaya kalktılar.


Samsun'un Havza ilçesinde imar barışını fırsat bilen A. A. isimli bir vatandaş tarlasına yeni yaptığı depoyu 31 Aralık 2017'den önce yapılmış gibi göstererek yapı kayıt belgesi almaya çalıştı. Havza ilçesine bağlı Mısmılağaç mahallesi halkı ise  tarla ve imara kapalı olan söz konusu yer ile ilgili CİMER’e şikayette bulundu. Yapılan şikayetler sonrası söz konusu yapı için Havza Belediyesi tarafından kaçak olduğu gerekçesi ile tutanak tutuldu.

'İmar Barışı' düzenlemesinin 31 Aralık 2017 tarihinden önceki yapıları kapsadığı belirtildi. Bu tarihten sonra imar mevzuatına aykırı olarak inşa edilen yapılar için sahiplerine 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası öngören yasal işlem başlatılacağı duyurulmasına rağmen Samsun’un Havza ilçesine bağlı Mısmılağaç mahallesinde A. A.'ya ait tarlaya yapılan kaçak yapı için tutanak tutulduğu ancak yıkım yapılmadığı öğrenildi.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da avcılar ördek katliamı yaptı

Samsun'da avcılar ördek katliamı yaptı