24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN HAVZA'DA ORTADA OLMAYAN TERMAL OTEL İÇİN TATİL VAADİ ŞAŞKINLIK YARATTI

Samsun Havza'da ortada olmayan termal otel için tatil vaadi şaşkınlık yarattı

Samsun'un Havza ilçesinde ortada olmayan termal otel için vatandaşlara iki gece 3 gün hediye tatil vaadinde bulunulması şaşkınlık yaratıyor.

16 Ekim 2018 Salı 14:26 GÜNCEL

Samsun'un Havza ilçesinde 100 milyon liralık yatırım ile yapılacak olan ancak şuan inşaat çalışmaları devam eden termal otel için, vatandaşlara hediye tatil vaadi verilmesi tepkilere neden oluyor.


Bir şirket tarafından Havza ilçesinde temeli atılan ve inşaat aşaması hangi seviyede olduğu bile belli olmayan termal otel için,  tanıtım turları düzenleyen firmanın satış, kiralama ve hediye tatil gibi vatandaştan para kopartmaya yönelik stratejisi de tepki çekiyor.  

Havza ilçesinde yapılacak termal otel için tanıtım turlarına davet yada telefonla aranarak katılan bir çok vatandaş, tanıtım için gittikleri Havza ilçesinde, kendilerine devre mülk satışı, kiralama ve benzeri dayatmaların yapıldığını söylüyor.  İnşaat halinde olan ve ne zaman biteceği belli olmayan termal otelden parasını vererek devre mülk  kiralayan vatandaşlar, "Bize vazgeçme hakkımız olduğunuz söylüyorlar ancak vazgeçtiğimiz halde ödediğimiz parayı geri ödemiyorlar." diyerek bu duruma tepki gösteriyor.

Aynı firmanın Havza ilçesinde yapılacak termal otel için sosyal medyadan başlattığı anket ile de ortada olmayan otel için vatandaşlara 2 gün 3 gece tatil vaadinde bulunması şaşkınlık yaratıyor. Ankete katılım sonrası firmadan telefonla arayanlar önce sizi tanıtım turuna davet ediyor. Tanıtım turuna katıldıktan sonra satış elemanları devreye girerek, termal otelden devre mülk kiralama ile ilgili size cazip gelecek sunumlar yapıyorlar. Ancak söz konusu firmanın satış ve devre mülk kiralama stratejisi ile ilgili şikayetvar.com sitesinde yapılan şikayetlere bakıldığında, bir çok vatandaşın mağdur edildiği de dikkat çekiyor.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Ahmet usta

19 Ekim 2018 Cuma 19:18

Hattuşa dan devre mülk aldım ama sonradan ödeme sıkıntısı çektim ve cayma hakkımı kullanmak istedim sözleşmede olduğu halde hakkımın olmadığını söylediler ve altı üstü üç kuruşluk paramı ödemiyorlar istediğin yere müracaat et bir sonuç alamaz sın diyorlar ayrıca paralı kiralık adamlarına dövdürmek le tehtid ediyorlar bunlar tamamen soyguncu vatandaşı dolandırma nın peşindeler

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a gelen Fener Rum Patriği üç kapılı Panayır Yeri Kilisesini ziyaret etti

Samsun'a gelen Fener Rum Patriği üç kapılı Panayır Yeri Kilisesini ziyaret etti