26 Ocak 2021 Salı

SAMSUN HAVZA'DA YAPILACAK GAZ BETON FABRİKASI İÇİN 80 TONLUK FIRIN ÇİN'DEN GETİRİLDİ

Samsun Havza'da yapılacak gaz beton fabrikası için 80 tonluk fırın Çin'den getirildi

Samsun'un Havza ilçesinde bulunan Organize Sanayi Bölgesinde kurulacak olan Gaz Beton Fabrikasının sipariş ettiği 80 tonluk fırın ünitesi Çin'den getirildi.

23 Mayıs 2020 Cumartesi 16:59 GÜNCEL

Samsun'un Havza ilçesinde yapılacak olan gaz beton fabrikası için Çin'den 80 tonluk fırın ünitesi getirildi.


Havza ilçesinde Gemikaya Holding Arkoz Gaz Beton tarafından kurulan gaz beton fabrikası için Çin'de üretilen 40 metre uzunluğundaki ve yaklaşık 80 ton ağırlığındaki fırın üniteleri ve diğer fabrika ekipmanlarını taşıyan tırlar, İskenderun Limanından çıktıktan 5 gün sonra Havza’ya ulaştı.

Gaz Beton Fabrikasına ait fırın ünitesinin Havza Organize Sanayi Bölgesine gelmesinin ardından Havza Kaymakamı Metin Yılmaz,  "Havza OSB’ye ne kadar çok yatırımcı çekersek ilçemizde kalkınma o denli hızlı olur. Havza OSB ulaşım imkanları ile yatırımcılar için cazip imkanlar sunmakta. İnşallah Havza Organize Sanayi Bölgesi ile birlikte gelişecek ve büyüyecek" dedi.

Gemikaya Holding Arkoz Gaz Beton Yetkisi İbrahim Çelebi'de "İnşallah fabrikamız tamamlandığında 100’e yakın istihdam sağlayacak. Bu gün OSB’ye ulaşan fırın ünitesi ve diğer parçaların montajı ile kısa sürede imalata geçmeyi hedeflemekteyiz" açıklaması yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan Ramazan Bayramı mesajı

Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'dan Ramazan Bayramı mesajı