23 Mart 2019 Cumartesi

SAMSUN HAVZA'DA YIKIM KARARI BULUNAN 3 OKUL BİNASINDAN BİRİSİ YIKILDI

Samsun Havza'da yıkım kararı bulunan 3 okul binasından birisi yıkıldı

Samsun'un Havza ilçesinde depreme dayanıksız olan ve yıkım kararı bulunan 3 okuldan biri olan 25 Mayıs Ortaokulu iş makineleri ile yıkıldı.

15 Mayıs 2018 Salı 13:29 GÜNCEL
Samsun'un Havza ilçesinde depreme dayanıksız olan üç okul binası için yıkım kararı alındı. Havza ilçesinde yıkım kararı bulunan Şehit Osman Ünal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve 25 Mayıs Ortaokulu binaları için yıkım kararı alındığı bildirildi.

Samsun'un Havza ilçesinde depreme dayanıklılık testleri sonucunda yıkım kararı alınan üç okuldan biri olan 25 Mayıs Ortaokulu binasının yıkımı gerçekleştirildi.

Havza ilçesinde zemin etüt ve karot numune testleri sonucunda depreme dayanıksız olduğu belirlenen 25 Mayıs Ortaokulu binası yıkıldı.

Havza İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 2017-2018 eğitim öğretim yılı öncesi yapılan çalışmalarda depreme dayanıksız çıkan Şehit Osman Ünal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Havza Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi A, B, C ve D hizmet binaları ile 25 Mayıs Ortaokulu binaları için yıkım kararı çıktığı belirtildi. Açıklamada, yıkım kararı alınan 3 okula ait 6 binadan biri olan Havza 25 Mayıs Ortaokulu binası için gerçekleştirilen yıkımın ardından yerine en kısa sürede yeni okul binası yapılacağı kaydedildi.

Havza ilçesinde yıkımı yapılan 25 Mayıs Ortaokulunun 1962 yılında yapılan altı derslikli binası, 1992 yılında yıkılarak yeniden yapılmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'

Samsun'