25 Eylül 2021 Cumartesi

SAMSUN HAYVAN BARINAĞI İLE İLGİLİ İDDİALARA MUSTAFA DEMİR AÇIKLAMA YAPTI

Samsun Hayvan Barınağı ile ilgili iddialara Mustafa Demir açıklama yaptı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, hayvan barınağında hayvanların aç ve susuz bırakıldıkları iddiasına açıklama yaptı.

31 Ekim 2020 Cumartesi 14:36 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Haydar Özkan'ın hayvan barınağında kalan hayvanların ölüme terk edildiği yönündeki iddiasına açıklama yaptı.


Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, "Hayvanlar ölüme terk edilmiş" açıklaması yaparak bu duruma tepki göstermişti. Dün Mustafa Demir ile görüştükten sonra belediye binası önünde açıklama yapan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu Başkan Yardımcısı Haydar Özkan, "Barınağı ziyaret ettik, maalesef durum çok vahimdi. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir ile görüştük durumu kendisine arz ettik. Ama maalesef hiç mi hiç duyarlı olmadığı için o hayvanlar orada ölüme terk edilmiş. Orada açlıktan susuzluktan kırılan her hayvanın vebali var." demişti.


MUSTAFA DEMİR İDDİALARA YANIT VERDİ
Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir ise bu iddialara sosyal medya sayfaları üzerinden yanıt vererek, "Belediyemiz önünde şahsımızı ve kurumumuzu hedef göstererek Güçten Düşmüş Sahipsiz Hayvan Bakımevi'miz ile bünyesinde bulunan Kedi Kasabası'nda yaşayan hayvanlarımızın bakımıyla ilgili asılsız iddia ve iftiralarda bulunulmuştur. Bu iddia ve iftiralar gerçek dışıdır. Kurumumuz, can dostlarımızın bakım, beslenme ve tedavisi noktasında hassasiyetle çalışmaktadır. Yapılan iftira dolu açıklamaları reddediyor ve kınıyoruz. Konuyla ilgili her türlü hukuki süreç başlatılmıştır"

Öte yandan Mustafa Demir adına sosyal medyadan yapılan bu açıklama bir süre sonra kaldırıldı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum

Filiz güner

11 Mayıs 2021 Salı 12:37

Sayin Mustafa bey. Köpeğım hasta hiçbir yardım alamadım bu nasıl hayvan sevğısıdır nereyi arıyorsam. Özel veterinere yönlendiriyorlar lütfen bir el atın

Vatandas

02 Kasım 2020 Pazartesi 10:14

Bide çıkmış asılsızdır demiş hayvanların halini görmüyor musun sen nasıl başkansın bu şehirdeki her canlının sorumluluğu sende yalandan başkan olmadın efendi kendine gel sorumluluklarını yerine getir ha insan ha hayvan cimere şikayette bulunacağım ve bütün arkadaşlarıma da haberi gönderdim hepsine tek tek şikayet yazdırıyorum yazık günah be

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Toybelen Sanayi Sitesinin ihalesi yapıldı! Gülsan Sanayi buraya taşınacak

Samsun'da Toybelen Sanayi Sitesinin ihalesi yapıldı! Gülsan Sanayi buraya taşınacak