26 Ekim 2021 Salı

SAMSUN HAYVANAT BAHÇESİ KAPATILSIN YERİNE ÇOCUK KÖYÜ YAPILSIN

Samsun Hayvanat Bahçesi kapatılsın yerine Çocuk Köyü yapılsın

Samsun'da 22 dönümlük bir alan üzerine kurulu bulunan Hayvanat Bahçesinde ki vahşi, egzotik ve yırtıcı hayvanlar doğal yaşam parklarına gönderilirken, hayvanat bahçesinin kapatılarak yerine Çocuk Köyü yapılması önerisini sunalım istedik.

28 Eylül 2019 Cumartesi 12:04 GÜNCEL

Samsun'da bulunan Hayvanat Bahçesinde ki vahşi, egzotik ve yırtıcı hayvanlar Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından doğal yaşam parklarına gönderildi.


Samsun Hayvanat Bahçesinde bulunan vahşi, egzotik ve yırtıcı hayvanların doğal yaşam park alanlarına gönderilmesi hayvanseverler tarafından olumlu karşılanırken, hayvanat bahçesinin tamamen kapatılmasını isteyenlerde var.

HAYVANAT BAHÇESİ KAPATILSIN 
Vahşi, egzotik ve yırtıcı hayvanların yıllarca dar kafeslerde barındığı Samsun Hayvanat Bahçesinde kalan diğer canlılarında doğal park alanlarına gönderilmesi ve bu tesisin artık kapatılması görüşünde olanların sayısı azımsanamayacak kadar büyük.

ÇOCUK KÖYÜ YAPILSIN 
Samsun Büyükşehir Belediyesi bu taleplere nasıl bir yanıt verir yada Hayvanat Bahçesini kapatır mı bilemiyiz, bizim bu noktada olurda Samsun Hayvanat Bahçesi kapatılır ise yerine Çoçuk Köyü yapılması önerimiz vardır. Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir'in de seçim vaatleri arasında zaten bir Çocuk Köyü projesi vardı. Hayvanat Bahçesinin kapatılması ile boşalacak alan Başkan Mustafa Demir'in kafasında ki Çocuk Köyü için yeterli olur mu olmaz mı bilemiyoruz, ancak kapatılması durumunda boşalacak alan genişletilebilir Çocuk Köyü için ideal bir alana dönüştürülebilir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Şevval Sezgin

12 Mayıs 2020 Salı 13:13

Bu mekanda hayvanları güneşin alnında su kapları kupkuru, aç ve birçok hayvanı yaralı halde gözlerimle gördüm ben. Kimse hayvanat bahçesi savunuculuğu yapmasın kendinizi başka bir ülkede yaralı aç susuz tutsak hayal ederseniz yine anlayamazsınız onların ne yaşadığını. Bu olayın peşine belediyeyi defalarca arayıp telefonda kaba yanıtlar verip yüzüme kapatan insanlarla konuştum ben lütfen gidin çocuklarınıza illa bir yerler gezdirmek istiyorsanız özgürlüğü olan yerleri gezdirin.

ugur55

02 Ekim 2019 Çarşamba 09:39

samsun ile alıp veremediğiniz nedir?

cevdet

30 Eylül 2019 Pazartesi 13:05

yazık hayvanat bahçesi genişletilerek daha güzel hale getirilebilir çoçuk köyü de yapılsın

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'a Meteorolojiden sağanak yağış ve sel uyarısı

Samsun'a Meteorolojiden sağanak yağış ve sel uyarısı