27 Ocak 2021 Çarşamba

SAMSUN HIFZISIHHA KURULU VEZİRKÖPRÜ'DE O MAHALLEYİ KARANTİNA ALTINA ALDI

Samsun Hıfzısıhha Kurulu Vezirköprü'de o mahalleyi karantina altına aldı

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Ovacık mahallesi İl Hıfzısıhha Kurulu tarafından Korona Virüs nedeniyle karantina altına alındı.

01 Nisan 2020 Çarşamba 10:02 GÜNCEL

Samsun'un Vezirköprü ilçesine bağlı Ovacık mahallesi, iki kişinin Korona Virüs test sonuçları pozitif çıkınca karantina altına alındı.


Samsun'un Vezirköprü ilçesi Ovacık Mahallesinde bir kişide geçtiğimiz günlerde korona virüs tespit edilmesinin ardından yapılan taramalarda ikinci bir kişide de test sonuçlarının pozitif çıkması üzerine tüm mahalle bu sabah itibariyle karantinaya alındı.

Samsun Gazetesinden Gülsüm Atik'in haberine göre İstanbul'da ikamet eden 55 yaşındaki A.B, 16 gün önce Ovacık Mahallesindeki akrabalarının yanına misafir olarak gelmiş, burada rahatsızlanan A.B, cumartesi günü Vezirköprü Devlet Hastanesi'ne kaldırılmıştı.  Tedavisinin ardından evine gönderilen A.B, ateşi yükselince pazar günü yeniden hastaneye kaldırıldı. Korona testi pozitif çıkan A.B, Samsun Gazi Devlet Hastanesi'ne sevk edildi.

İKİNCİ KİŞİ DE POZİTİF ÇIKTI
Olayın ardından Vezirköprü ilçesine bağlı Ovacık Mahallesinde sağlık görevlileri tarafından tarama başlatılırken, Jandarma da mahalleye giriş çıkışları kontrol altına aldı. Gülsüm Atik'in haberine göre, Vezirköprü ilçesine bağlı Ovacık Mahallesinde  yapılan sağlık taramalarında ikinci bir kişide daha korona virüsü test sonucu pozitif çıktı. Bunun üzerine bu sabah itibariyle Samsun İl Hıfzısıhha Kurulu kararıyla Ovacık Mahallesi'ne giriş çıkışlar yasaklanarak, karantina altına alındı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliği Vezirköprü'ye bağlı mahallede Korona karantinası kararını duyurdu

Samsun Valiliği Vezirköprü'ye bağlı mahallede Korona karantinası kararını duyurdu