19 Eylül 2019 Perşembe

SAMSUN İL GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ YEMEKHANESİNİ FARELER BASTI

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yemekhanesini fareler bastı

Samsun'da fırın ve gıda satışı yapan işletmeleri denetleyen kamu kurumu olan İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nün yemekhanesini farelerin basması şaşkınlık yarattı.

20 Haziran 2018 Çarşamba 15:46 GÜNCEL

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü binasında bulunan yemekhaneyi fareler bastı. Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yemekhanesinde dolaşan dev fareler, kurum çalışanlarını da şoke etti.


Samsun'da fırınlardan, lokantalara, gıda imalathanelerine kadar yiyecek içecek satılan tüm işletmeleri denetlemekle sorumlu bulunan Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yemekhanesinde büyük bir skandal yaşandı. Müdürlüğün yemekhanesinde görülen kedi büyüklüğündeki 3 fare, personel tarafından güçlükle öldürüldü.

KURUM ÇALIŞANLARI GÖRÜNTÜLEDİ
Gazete Gerçek'ten Gülsüm Atik'in özel haberine göre Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğüne ait  yemekhanede masalarının üzerine çıkan  dev  fare, müdürlük çalışanları tarafından fark edilince cep telefonlarıyla görüntülendi. 3 fareden 2'si yakalanarak öldürülürken, 1 farenin kaçtığı belirtildi.

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yemekhanesinde ortaya çıkan skandal, yiyecek ve içecek işletmelerini denetlemekle görevli Tarım İl Müdürlüğü'nün kendi yemekhanesinde gerekli önlemleri alıp almadığı konusunda da tartışmaları beraberinde getirdi. Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanları olayın ardından müdürlük yemekhanesinde ve bahçesinde ilaçlama çalışmaları yaparken, 100'e yakın personelin yemek yediği yemekhanede farelerin cirit attığının ortaya çıkması, kurum çalışanlarını da adeta şoka uğrattı.

VALİ YARDIMCISI KUBALI: SORUŞTURMA BAŞLATACAĞIZ
Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü yemekhanesinde görüntülenen farelerle ilgili sorularımızı yanıtlayan tarımdan sorumlu Vali Yardımcısı Hakan Kubalı, olayla ilgili şu anda bir bilgisi olmadığını belirtirken, "Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil. Yemekhanede gerçekten fareler olup olmadığını mutlaka araştıracağım. Tarım İl Müdürlüğü'nde bununla ilgili mutlaka soruşturma başlatacağız. Halkın sağlığını gözetirken, böyle bir duruma göz yummamız söz konusu olamaz" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden fare açıklaması!

Samsun İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden fare açıklaması!