26 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN İL SPOR GÜVENLİK KURULU TRAFİĞİ FELÇ EDEN TRİATLON YARIŞLARI SONRASI RADİKAL KARARLAR ALDI

Samsun İl Spor Güvenlik Kurulu trafiği felç eden triatlon yarışları sonrası radikal kararlar aldı

Samsun İl Spor Güvenlik Kurulu, KPSS sınavının olduğu Pazar günü düzenlenen ve kent trafiğini felç eden triatlon yarışları sonrası radikal kararlar aldı.

07 Ağustos 2018 Salı 02:02 GÜNCEL

Samsun'da Pazar günü yaşanan trafik krizinin ardından toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu mağduriyetlerin tekrar yaşanmaması için önemli kararlar aldı.


Samsun'da KPSS sınavının olduğu Pazar günü Falcon Fest kapsamında düzenlenen Triatlon yarışları nedeniyle trafik kilitlenmiş, uzun araç kuyrukları oluşmuştu. Triatlon yarışlarının KPSS sınavının olduğu aynı gün yapılması Samsun'un Atakum ilçesinde trafiğin felç olmasına neden olurken vatandaşlar bu duruma tepki göstermişti.

Samsun şehir trafiğini alt üst eden ve araç sürücülerinin yollarda mahsur kalmasına neden olan Triatlon yarışları aynı zamanda KPSS sınavına girmek için 19 Mayıs Üniversitesine gitmeye çalışan çok sayıda adayında sınava geç kalmasına ve sınava girememesine neden olmuştu.

Yaşanan olayın ardından gerçekleştirilen Samsun İl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısında yeni mağduriyetlerin yaşanmaması için belediyeler, STK'lar ve federasyonlar tarafından düzenlenecek organizasyonlarla ilgili radikal kararlar alındı.

Samsun Valis Osman Kaymak başkanlığında yapılanİl Spor Güvenlik Kurulu Toplantısında şu kararlar alındı.

1) Bundan sonra vatandaşlarımızın bir mağduriyet yaşamaması için kamu kurum/kuruluşları, belediyeler ve STK'lar ile federasyonların düzenleyeceği uluslararası organizasyonların faaliyet tarihinden 30 gün, ulusal organizasyonlardan ise 15 gün önce Valiliğimize bildirmesi,

2) İlimizde oynanacak futbol müsabakalarında passoligle girişin yanında, 6222 Sayılı Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmeliğin 21. maddesinde belirtilen şekilde (adı ve soyadı, T.C. kimlik numarası, koltuk numarası…) kağıt bilet satışı yapılması uygun görülmüştür.

3) Ayrıca vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları adına müsabaka günlerinden önce biletlerini satış noktalarından temin ederek, müsabakayı izlemeye yanlarında kimlikleri ve kendi adlarına düzenlenmiş biletleriyle birlikte gelmeleri tavsiye edilmiştir.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Emircan Taşkın

07 Ağustos 2018 Salı 19:51

lan şerefsizler güneşli günde sizin yüzünüzden üniversite onu 2.5 saat bekledik 20 30 metre yolu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Canik'te hurdalıkta yangın çıktı alevler 5 katlı binayı sardı

Samsun Canik'te hurdalıkta yangın çıktı alevler 5 katlı binayı sardı