25 Mayıs 2020 Pazartesi

SAMSUN İLKADIM'DA HEYELANDAN KAPANAN YOLLARI BELEDİYE ULAŞIMA AÇTI

Samsun İlkadım'da heyelandan kapanan yolları belediye ulaşıma açtı

Samsun'un İlkadım ilçesinde sağanak yağmur nedeniyle yaşanan heyelanlar sonucu kapanan yollar İlkadım Belediyesi ekipleri tarafından yapılan çalışmalar sonucu ulaşıma açıldı.

22 Haziran 2019 Cumartesi 17:57 GÜNCEL

Samsun'da sağanak yağmur sonrası yaşanan heyelanlar nedeniyle kapanan yolların ulaşıma açılması için İlkadım Belediyesi ekipleri hummalı bir çalışma yaptı.


Samsun'un İlkadım ilçesinde bağlı kırsal mahallelerde sağanak yağmurdan kapanan yollar yüzünden iletişimi kesilen mahallelerin yardımına İlkadım Belediyesi koştu. Kriz masasına gelen çağrı sonrası harekete geçen İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü 3 kazıcı yükleyici kepçe, 2 Greyder, 1 Paletli kepçe ve 20 personeli ile afet bölgesine ulaşarak  çökme ve bozulma yaşanan yollar için gece başlattığı  yoğun çalışmayı gündüz de sürdürdü.

EKİPLERİMİZLE BİRLİKTE TEYAKKUZDAYIZ
Belediye ekiplerimizce oluşacak olumsuzluklara karşı hazırlıklı olduğunu dile getiren İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yaşar Kutbay,''Olası bir sel felaketi için önlemlerimizi almıştık. Ancak ani bastıran yağmur ilçe genelinde kırsal yerleşim yerlerinde coğrafi konum itibari ile çok etkili oldu. Olumsuz hava şartlarından vatandaşlarımızın herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmaması için ekiplerimizle teyakkuzdaydık. Geceyi gündüze kattığımız hummalı çalışma sonrasında ilçemizde kapalı kırsal mahalle yolumuz kalmadı" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valisi Osman Kaymak, selin Terme ilçesine verdiği zararları açıkladı

Samsun Valisi Osman Kaymak, selin Terme ilçesine verdiği zararları açıkladı