20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN İNTERNET GAZETECİLERİ CEMİYETİ KURULDU

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti kuruldu

Samsun'da internet medyasında faaliyet gösteren gazeteciler, Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti'ni kurdu. Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti yönetim kurulu ilk toplantısını gerçekleştirdi.

18 Aralık 2017 Pazartesi 14:21 GÜNCEL
Samsun'da internet medyasında faaliyet gösteren gazeteciler, kamuoyunun beklediği birliği sağlayarak tek bir çatı altında toplandı. 

Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti adı altında birleşen gazeteciler ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Dernekler Müdürlüğü'nden olur yazısını aldıktan sonra, kurucular kurulu ile yapılan toplantıda konuşan kurucu başkan Sedat Öksüzoğlu, ''Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti, Samsun'da internet gazeteciliği mesleğini basın meslek ilkelerine göre yapan gazetecileri bir çatı altında toplamak için kurulmuştur. Samsun kamuoyunun da uzun yıllardır beklediği bu oluşumu kurucular kurulu arkadaşlarımızla birlikte gerçekleştirdik. İlimizde internet medyasını daha ileri noktalara taşımak adına çaba göstereceğiz. Önümüzde zorlu bir süreç olduğunun farkındayız'' dedi.Samsun İnternet Gazetecileri Cemiyeti'nin, internet gazeteciliğinin doğru algılanması için çalışmalar yapacağını belirten Sedat Öksüzoğlu, ''Yasal boşluktan dolayı bazı istenmeyen durumlarla karşı karşıya kalındığını görmekteyiz. Bununla ilgili olarak cemiyetimiz gereken hassasiyeti gösterecek ve bu konuda çalışmalar yapacaktır. Kurucular kurulunda yer alan arkadaşlarımla birlikte mesleğimize ve şehrimize katkı sağlamak adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz'' dedi.

Sedat Öksüzoğlu'nun kurucu başkanlığını yaptığı cemiyetin kurucular kurulunda Oktay Öztürk, Yusuf Ziya Çakır, Ünal Yavuz, Adnan Arslan, Recep Yazgan, Haydar Öztürk, Yalçın Karataş, Okan Çakır ve Selahattin Çekiç yer aldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta, Ayvacık-Taşova-Erbaa yolunu Bakan Arslan'a şikayet etti

Erhan Usta, Ayvacık-Taşova-Erbaa yolunu Bakan Arslan'a şikayet etti