19 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN İTFAİYESİNE MENZİLCİ MÜDÜR ATANDI İDDİASI!

Samsun İtfaiyesine menzilci müdür atandı iddiası!

Samsun Büyükşehir Belediyesine bağlı İtfaiye Dairesi Başkanlığına menzil cemaatine bağlı bir ismin müdür olarak atandığı iddiası ortalığı karıştırdı.

19 Eylül 2018 Çarşamba 15:56 GÜNCEL

Samsun İtfaiyesine Menzil cemaatine bağlı E.Ö isimli bir kişinin müdür olarak atandığı iddia edildi.


Menzil cemaati 24 Haziran'da yapılan seçimlerde Cumhur İttifakını destekleyeceğini açıklamıştı. Samsun'da ise daha önce Salıpazarı ilçesinde görev yapan ve Menzil Cemaatine bağlı olduğu iddia edilen E.Ö'nin Samsun İtfaiyesinde bir birime müdür olarak atandığı gündeme geldi.

Sağlık eski Bakanı ve Samsun Milletvekili Ahmet Demircan döneminde ise 24 Haziran seçimleri öncesi bakanlık bünyesinde önemli görevlerde bulunan Menzil cemaatine mensup isimlerin görevden el çektirilmesi için çalışma başlattığı gündeme gelmişti. Menzil cemaatine mensup isimlerin Sağlık Bakanlığında örgütlendiği iddiaları TBMM Genel Kurulunda da tartışmalara neden olmuştu.

Sağlık eski Bakanı Ahmet Demircan, bakanlığı menzilcilerden ayıklamak için personel atama yer değiştirmelerinde etkili olan Sağlık yönetim Hizmetleri Genel Müdürünü değiştirirken, yapılan bu girişimlerin ardından ise Ahmet Demircan'ın o dönemde bakanlıktan istifa etti, makam odasında kavga çıktı gibi iddialar basına yansıtılarak yıpratılmak istendiği ileri sürülmüştü.

MENZİLCİ MÜDÜR İDDİASINA AÇIKLAMA
Samsun'un Salıpazarı ilçe Belediyesinden görev yaparken, Samsun İtfaiyesinde bir birime müdür olarak atanan E.Ö, Menzilci olduğu iddiasının gerçeği yansıtmadığına dikkati çekerek, şu açıklamayı yaptı.
"www.samsunkenthaber.com.tr isimli web sitenizde 19.09.2018 tarihli “Samsun İtfaiyesine Menzilci Müdür” başlıklı ve 24.09.2018 tarihli “Zihni Şahin, Samsun İtfaiyesine Atanan Müdür İle Poz Verdi.” başlıklı şahsımı, Kurumumu ve Büyükşehir Belediye Başkanı’mızı yıpratmaya yönelik bu iki (2) haber gerçeği yansıtmamaktadır.Hiçbir  hukuki ve maddi delile dayanmayan bu haberlerin içerikleri de büyük oranda şahsımla alakalı değildir. Haberin içeriği doldurup süslenmek amacıyla Sağlık Bakanlığı’yla alakalı şahsımla alakası olmayan bilgiler eklenmiştir.  Şahsıma, Kurumuma ve Başkanımıza kasti bir şekilde saldırı amacı taşıyan bu delilsiz haberleri yasal süreler içerisinde kaldırmanızı, hemen ardından ivedilikle bir tekzip metni yayınlamanızı talep ediyorum. Aksi halde bütün yasal haklarımı kullanacağımı belirtirim"

(Tekzip metinleri mahkeme kararları doğrultusunda yayınlanmaktadır. Yukarıda yer alan açıklama ise iyi niyet çerçevesinde mahkeme kararı olmadan kişi ve kişilerin hak ve hukukuna saygı çerçevesinde yayınlanmaktadır.)

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da raylı sistem havaalanına kadar gidecek 120 milyon TL'lik dev yatırım

Samsun'da raylı sistem havaalanına kadar gidecek 120 milyon TL'lik dev yatırım