01 Kasım 2020 Pazar

SAMSUN KAVAK'TA AZMİ ALASULU'YU BIÇAKLAYAN MAKAM ŞOFÖRÜNE BELEDİYEDEN İDARİ SORUŞTURMA

Samsun Kavak'ta Azmi Alasulu'yu bıçaklayan makam şoförüne belediyeden idari soruşturma

Samsun'un Kavak ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinin ardından İYİ Parti Meclis üyesi adayı olan Azmi Alasulu'yu kafasından bıçaklayarak yaralayan makam şoförü İlhan Dura hakkında Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu idari soruşturma başlattı.

09 Nisan 2019 Salı 16:19 GÜNCEL

Samsun'un Kavak ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinden hemen sonra sokakta karşılaştığı İYİ Parti Meclis üyesi kontenjan adayı Asmi Alasulu ile kavga eden ve Alasulu'yu kafasından bıçaklayan belediye personeli İlhan Dura'ya idari soruşturma başlatıldığı açıklandı.


4 Nisan 2019 tarihinde Samsun'un Kavak ilçesinde yaşanan olayda, Kavak Belediyesinde makam şoförü olarak görev yaptığı gündeme gelen İlhan Dura, bir market önünde karşılaştığı Azmi Alasulu'ya kafa attı. Azmi Alasulu kendisine kafa atan İlhan Dura'ya yumruklarla karşılık verirken, makam şoförü olduğu gündeme gelen İlhan Dura çıkan kavgada yanında bulunan bıçağı kullanarak Azmi Alasulu'yu kafasından bıçaklayarak yaralamıştı. Aldığı bıçak darbeleri sonucu Azmi Alasulu'nun kafasına 10 dikiş atılırken, olay sonrası yakalanan İlhan Dura ise tutuklanmıştı.

Kavak ilçesinde yaşanan bu olay ile ilgili bir açıklama yapan Kavak Belediye Başkan İbrahim Sarıcaoğlu, bıçaklama olayını gerçekleştiren İlhan Dura'nın şirket çalışanı olduğunu belirterek, "Geçtiğimiz gün belediyemiz şirket çalışanı ile bir vatandaşımız arasında münferit bir olay cereyan etmiş bununla alakalı olarak şirket çalışanı hakkında idari soruşturma başlatılmıştır. İlçemde böyle bir olayın yaşanmasından dolayı büyük üzüntü duyduğumu ifade ediyorum.  İnşallah bir daha böyle olaylar yaşamayız. " dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi davacı Rıdvan Uzun'a 30 bin lira tazminat yerine tarla verdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi davacı Rıdvan Uzun'a 30 bin lira tazminat yerine tarla verdi