11 Nisan 2021 Pazar

SAMSUN KAVAK'TA ŞEHİT EMRE KAAN ARLI ADINA YAPILAN KÜLTÜR MERKEZİ YILLARDIR BİTMEDİ

Samsun Kavak'ta Şehit Emre Kaan Arlı adına yapılan kültür merkezi yıllardır bitmedi

Samsun'un Kavak ilçesi Atayurt mahallesinde yapımı başlayan Şehit Emre Kaan Arlı Sosyal ve Kültür Hizmetleri Merkezinin yıllardır bitirilememesi nedeniyle şehit babası Şaban Arlı üzgün.

20 Aralık 2020 Pazar 21:51 GÜNCEL

Samsun'da şehit babası Şaban Arlı, Kavak ilçesi Atayurt mahallesinde şehit oğlu Emre Kaan Arlı'nın isminin verildiği  Sosyal ve Kültür Hizmetleri Merkezinin yıllardan beri bitirilemediğini bu durumun kendisini üzdüğünü açıkladı.


Siirt'in Pervari ilçesinde 2015 yılında terör örgütü tarafından düzenlenen hain saldırıda 8 askerimiz ile birlikte şehit düşen Komando er Emre Kaan Arlı adına Samsun'un Kavak ilçesinde yapımına başlanan Sosyal ve Kültür Hizmetleri Merkezi-Anıt Park yıllar geçmesine rağmen bir türlü bitirilemedi.

Kavak ilçesinde yol üzerine konulan 13 ayrı tabelaya Şehit Emre Kaan Arlı Sosyal ve Kültür Hizmetleri Merkezi yazılmasına rağmen, şehit adına yapılan merkezin halen ortada olmaması ve yıllardır bitirilememiş olması şehit babası Şaban Arlı'yı üzüntüye boğdu. 

Şehit babası Şaban Arlı, şehit olan oğlu Emre Kaan Arlı adına 2015 yılından 2020 yılına kadar Mersin Mut Dağpazarı Köyünde kütüphaneye, Kocaeli-İzmit Merkez İlçede kütüphaneye, Kocaeli Çayırova, Körfez ve Kartepe de parka, Derince de Spor Kompleksi ile Aile Sağlığı Merkezine, Kocaeli Körfez İlçede Okuduğu Ortaokulda çeşmeye, Konya da bir okulda sınıfa isminin verildiğini söyleyen şehit babası Şaban Arlı, "Bu 5 yıl içinde Samsun'un Kavak ilçesi Atayurt mahallesinde oğlumun ismini taşıyan merkez ne yazık ki bitirilemedi. Bu Kültür Merkezinin yapımı Samsun Büyükşehir Belediyesindeydi ancak Şubat ayında burası Kavak Belediyesine devredildi. Maddi olanaksızlar nedeniyle yapılamadığı söyleniyor. Bu 5 yıl içinde bitirilemeyecek bir hizmet değil bu. Biz aile olarak söz konusu merkezde sergilenmesi için şehit oğlumuzun eşyalarını da Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığına 3 yıl önce verdik. Bu merkezin biran önce şehit babası ve ailesi olarak bitirilmesini ve hizmete açılmasını istiyoruz" dedi.

Öte yandan şehit Emre Kaan Arlı adına Kavak ilçesi Atayurt mahallesinde yapılan Kültür Merkezinin binasının kısmen yapıldığı, elektrik, su, bina içi ısıtma sistemi, bina dışı aydınlatmaları, bina içi tefrişatının yapılamadığı bu nedenle merkezin kapalı olduğu bildirildi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da canlı yayında şok açıklama! Belediyede daire başkanlığı için 200 bin lira istendi

Samsun'da canlı yayında şok açıklama! Belediyede daire başkanlığı için 200 bin lira istendi