19 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN KAVAK'TA TAŞ BÜYÜKLÜĞÜNDE DOLU YAĞDI İLÇEDE HASAR TESPİT ÇALIŞMALARI BAŞLATILDI

Samsun Kavak'ta taş büyüklüğünde dolu yağdı ilçede hasar tespit çalışmaları başlatıldı

Samsun'un Kavak ilçesinde yağan taş büyüklüğünde ki dolu yağışı ev ve arabaların camlarının kırılmasına neden olurken, 6 kişinin de yaralanmasına yol açtı.

28 Mayıs 2018 Pazartesi 15:10 GÜNCEL

Samsun'un Kavak ilçesinde yaşanan dolu felaketinin ardından ilçede hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Kavak ilçesinde taş büyüklüğünde yağan dolu yağışı evlerin çatısını delik deşik etti, arabaların ise camlarını kırdı.


Kavak ilçesinde dün yağan taş büyüklüğünde ki dolu yağışı, ev ve arabaların camlarını tuz buz ederken, evlerin çatılarıda dolu yağışı nedeni ile delik deşik olmuştu. Samsun'un Kavak ilçesinde dolu yağışı nedeni ile meydana gelen zararların tespiti için  Kavak İlçe Kaymakamlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü tarafından hasar tespit çalışmaları başlatıldı.

Kavak Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Ergin Taş, Kaymakam Vekili Fahri Onay'ı makamında ziyaret ederek, dolunun yol açtığı hasar hakkında bilgi verdi.Kavak İlçesi Kaymakam Vekili Fahri Onay, gazetecilere yaptığı açıklamada, dolunun ilçe merkezi ve köy iken mahalle statüsüne dönüşen yaklaşık 15 yerleşim biriminde etkili olduğunu belirterek, "İlçemiz Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü teknik elemanlarından görevlendirdiğimiz 2 ayrı ekip mahallere giderek meyve bahçeleri ve ekili arazilerde hasar tespit çalışmalarına başladılar. Yine evlerde oluşan zararla ilgili olarak da telefon görüşmesi ile durumdan haberdar ettiğim Samsun Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü de bu konuda ekip göndereceğini bildirdi." dedi.

Dolu yağışından zarar gören vatandaşların bir dilekçe ile Kavak Kaymakamlığına başvuruda bulunmasını isteyen Kavak İlçe Kaymakamı Fahri Onay, zarar gören vatandaşlar için matbu dilekçeler hazırlattığını ve bu dilekçelerin doldurulmasında Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürlüğü çalışanlarının da yardımcı olduğunu kaydetti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Muzaffer Önder'in eşi Sebahat Önder hayatını kaybetti

Samsun'da Muzaffer Önder'in eşi Sebahat Önder hayatını kaybetti