09 Mayıs 2021 Pazar

SAMSUN KENT HABER YAZARI AVUKAT YILMAZ, KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI KANUNUNU YAZDI

Samsun Kent Haber yazarı Avukat Yılmaz, Kişisel Verilerin Korunması Kanununu yazdı

Samsun Kent Haber köşe yazarı Avukat Feyza Yılmaz, son günlerin tartışılan konusu Kişisel Verilerin Korunması Kanunu(KVKK) ile ilgili bilinmesi gerekenleri yazdı.

24 Ocak 2021 Pazar 13:13 GÜNCEL

Son dönemde Whatsapp ile tartışılmaya başlanan Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile ilgili bilinmesi gerekenleri Samsun Kent Haber köşe yazarı Avukat Feyza Yılmaz, 'Unutulma Hakkı' başlıklı köşe yazısında yazdı.


Köşe yazısında Kişisel Verilerin Korunması Kanunun nedir, ne değildir sorusuna cevap veren Av. Feyza Yılmaz, "Kişisel veri ile özel hayat birbiriyle ilişkili kavramlardır. Kişisel verilerin korunması hakkının temel amacı, kişilerin özel hayatının gizliliğini güvence altına alarak kamu veya özel sektör tarafından tutulan kayıtların korunması için gerekli önlemleri almak ve kişileri korumaktır. Kişisel veri bireyin kimliğini açık hale getiren bilgilerdir.  Anayasamız der ki “Herkes, kendisiyle ilgili kişisel verilerin korunmasını isteme hakkına sahiptir. Bu hak; kişinin kendisiyle ilgili kişisel veriler hakkında bilgilendirilme, bu verilere erişme, bunların düzeltilmesini veya silinmesini talep etme ve amaçları doğrultusunda kullanılıp kullanılmadığını öğrenmeyi de kapsar. Kişisel veriler, ancak kanunda öngörülen hallerde veya kişinin açık rızasıyla işlenebilir. Kişisel verilerin korunmasına ilişkin esas ve usuller kanunla düzenlenir." dedi.

Av. Feyza Yılmaz'ın Kişisel Verileri Koruma Kanunu ile ilgili yazdığı köşe yazısının TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hasan

25 Ocak 2021 Pazartesi 17:50

Yazmasa bilemezdik çok açıklayıcı olmuş ilkokul çoçuğunda sorsan bunu bu şekilde antırdı

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş her mahalleye Bilgi Evleri projesinin detaylarını açıkladı

İlkadım Belediye Başkanı Demirtaş her mahalleye Bilgi Evleri projesinin detaylarını açıkladı