19 Haziran 2019 Çarşamba

SAMSUN KENT HABER'İN YAZDIĞI AT ETİ SKANDALI HABER METNİNİ KES KOPYALA YAPIŞTIR YAPTILAR

Samsun Kent Haber'in yazdığı at eti skandalı haber metnini kes kopyala yapıştır yaptılar

Müge Anlı'da geçtiğimiz Cuma günü (5 gün önce) gündeme gelen seri katil olayında, 13 cinayetin zanlısı olan Mehmet Ali Çayıroğlu'nun Samsun'da açtığı markette at etlerini kıyma yaparak sattığı yönündeki haberimiz, Hedef Halk Gazetesi tarafından kes kopyala yapıştır yapılarak kullanıldı.

13 Eylül 2018 Perşembe 13:33 GÜNCEL

Samsun Kent Haber'in Müge Anlı'nın programında takip ederek, gündeme getirdiği at eti skandalı ile ilgili haber metnimiz, Samsun'da yayın yapan Hedef Halk Gazetesi tarafından kaynak verilmeden, sanki haber metnini kendileri yazmış gibi gazetenin imzası ile kullanıldı.


Müge Anlı'nın programında gündeme gelen seri katil olayında, katil zanlısı Mehmet Ali Çayıroğlu'nun Samsun'da kasap ve market dükkanı açtığı 7 Eylül 2018 günkü canlı yayında açıklanmıştı. Aynı yayında katil zanlısı Çayıroğlu'nun Samsun'da açtığı kasap ve market dükkanında çiftliğinde kestiği at etlerini de kıyma yaparak sattığı iddiası ortaya atılmıştı.

Samsun Kent Haber bu konunun gündeme geldiği 7 Eylül 2018 tarihinden sonra olayın Samsun'da yayın yapan yerel gazetelerin dikkatini çekip çekmeyeceğini merak ederek, haberi o gün yayınlamadı. Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk, 5 gün bekledikten sonra, at eti skandalını Müge Anlı'nın 7 Eylül 2018 tarihli programını tekrar izleyerek olayı haberleştirerek yazdı.

At eti olayı ile ilgili haberi yazdığı gün, (11 Eylül)  yanında bulunan bazı gazeteci arkadaşlarına da, "Biz bu olayı şimdi yazdık, bakın görün haber metnini kesin kopyalayacaklar" dedi.

Hedef Halk Gazetesi ise bugün Samsun Kent Haber Genel Yayın Yönetmeni Haydar Öztürk'ü yalancı çıkartmadı. Gazeteci Haydar Öztürk'ü arayan bazı meslektaşları "Senin haberi kopyalamışlar" diyerek takıldı. Hedef Halk Gazetesinin bugün ki sayısına bakan Haydar Öztürk, kopyalanan haber metnine gazetenin bir de kendi imzasını attığını gördü.

- Hedef Halk Gazetesinde yayınlanan bu haber metni-Samsun Kent Haber'den kopyalandı

Hedef Halk Gazetesi daha öncede bir kaç manşetini Samsun Kent Haber'den kopyaladığı haber metinleri ile yine kendi imzasını atarak çıkartmıştı. Bu konuda gazete ile görüşen Haydar Öztürk, haber metinlerinin alınmasına kullanılmasına bir şey demediklerini ancak haberi kaynak vererek yayınlamaları konusunda uyarıda bulunmuştu.

Yapılan uyarıya rağmen Hedef Halk Gazetesi, Müge Anlı'da gündeme gelen at eti skandalı ile ilgili yazmış olduğumuz haberin metnini de, noktasına virgülüne hatta ara başlıklarına dahi dokunmadan kopyalayarak yine gazetenin imzası ile yayınladı. 

İşte Samsun Kent Haber'in 11 Eylül tarihinde yayınladığı olayın haberi 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da yapılan roketler TEKNOFest İstanbul'a katılacak

Samsun'da yapılan roketler TEKNOFest İstanbul'a katılacak