16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN KIZILIRMAK DELTASINDA ÜST DÜZEY BÜROKRATLAR KAÇAK VİLLALAR YAPMIŞ

Samsun Kızılırmak Deltasında üst düzey bürokratlar kaçak villalar yapmış

Samsun'da UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesine giren Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde, üst düzey bürokratlar, emekli askerler, yargı mensupları ve mülki erkan mensuplarının kaçak villalar yaptıkları ortaya çıktı.

23 Ekim 2017 Pazartesi 19:47 GÜNCEL
Samsun'da bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cennetinde yıkımı yapılan 300 villlanın, üst düzey bürokratlar, emekli askerler ve yargı mensupları tarafından inşaa edildiği açıklandı.

Geçtiğimiz aylarda yıkımı yapılan 300 villla ile ilgili yapılan açıklamada, Kızılırmak Deltasında bulunan Su Basar Ormanlarının içerisine dahi kaçak yapıların yapıldığına dikkat çekildi.  Yıkımı gerçekleştirilen villların  kaçak olduğu bildirilirken, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, yaptığı açıklamada "Orada tahmin edeyemeyeceğiniz ölçekte gelir durumu iyi olan birçok insanın villaları var. Nasıl cesaret edebilmişler. Bu deltanın içinde villa kent var 300 villalı kent var. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde böyle bir şey yok. 300 villayı yıktık. Bunların hepsi kaçaktı.  Bu kaçak villaların sahipleri arasında üst  düzey borakratlar, askeri emekliler, yargı mensupları, mülki erkan mensupları vardı" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

TÜİK eylül ayı konut satış istatistiklerini açıkladı

TÜİK eylül ayı konut satış istatistiklerini açıkladı