04 Ağustos 2021 Çarşamba

SAMSUN KORONA VİRÜS VAKASI YÜZDE 100 ARTIŞ GÖSTEREN 15 ŞEHİR ARASINA GİRDİ

Samsun Korona Virüs vakası yüzde 100 artış gösteren 15 şehir arasına girdi

Samsun'un son bir haftada Korona Virüs vakalarında ki artış hızı yüzde 100 olarak gerçekleşti. Samsun'da Korona Virüs vakalarının artış hızı durdurulamıyor..

26 Kasım 2020 Perşembe 00:18 GÜNCEL

Samsun Korona Virüs vakası yüzde 100 artış gösteren 15 şehir arasına girdi. Samsun'un Korona Virüs vaka sayısı yüzde 50 ile 100 oranında artan iller arasında yer aldığı açıklandı.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Samsun dahil 15 şehirde son haftada Covid-19 vakalarının yüzde 50 ila yüzde 100 oranında artış gösterdiğine dikkati çekti, bu durumun devam etmesi halinde ciddi tedbirler alınacağı uyarısında bulundu.

Samsun'un da Covid-19 vakaları nedeniyle hastanelerin dolu olduğu da sık sık gündeme gelirken, kentte her gün Korona Virüs sebebi ile hayatlarını kaybeden kişi ve kişilerinde cenazeleri toprağa veriliyor. Samsun Valiliği, Sağlık İl Müdürlüğü tedbirlere uyulması konusunda sürekli çağrı yaparken, bu uyarılara duyarsız bazı vatandaşlar ise uymuyor. Kovid temaslı olmasına ve karantinada bulunması gereken bir çok kişi şehir sokaklarında başı boş gezerken, tramvaya binmeye çalışırken, pazarda satış ve alış veriş yaparken yapılan denetimlerde yakalanıyor. 

Samsun'da son haftalarda Korona Virüs vakalarında artış olduğu bilinirken, bu bilgi Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından resmiyete döküldü. Bakan Koca yaptığı açıklamada Ankara, Hatay, Adana, Osmaniye, Mersin, Artvin, Edirne, Samsun, Kırklareli, Tokat, Trabzon, Aydın, Zonguldak, Ordu, Çanakkale gibi illerde son haftada Covid-19 vakalarının yüzde 50 ile yüzde 100 oranında artış gösterdiğini söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Turkceci

26 Kasım 2020 Perşembe 23:46

"full " ve "dolu" kelimeleri bir arada kullanılmaz. İkiside aynı anlama gelir.

Şahin

26 Kasım 2020 Perşembe 22:22

Daha önce mezarlıklarda kimse yokmuydu

Vatandaş

26 Kasım 2020 Perşembe 18:49

Vefat sayısını az göstermeler, selaları susturmalar, yeditepe konserlerine tam gaz devamlar, TC'ye yakışır...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yeniden Refah Partisi'nin Samsun İl Başkanı Salih Şahin oldu

Yeniden Refah Partisi'nin Samsun İl Başkanı Salih Şahin oldu