16 Ocak 2022 Pazar

SAMSUN KORONAVİRÜS SALGININDA 3'ÜNCÜ DALGAYI YAŞIYOR

Samsun KoronaVirüs salgınında 3'üncü dalgayı yaşıyor

Samsun'un KoronaVirüs salgınında 3'üncü dalgayı yaşadığı açıklandı. Samsun'da mutant virüs kaynaklı vaka sayıları hızla artarken, şehrin salgında 3'üncü dalgayı yaşadığı iddia edildi.

01 Nisan 2021 Perşembe 15:14 GÜNCEL

KoronaVirüs vaka sayısında Türkiye birincisi olan Samsun'un pandemi de 3'üncü dalgayı yaşadığı açıklandı.


Samsun'da bu haftada vaka sayıları pik yaparken, şehirde salgının hızını düşürmek için Ankara ve İstanbul'dan takviye polis timleri getirildi. Samsun'un işlek caddeleri ve ara sokaklarında HES kodu denetimleri sıkı bir şekilde sürerken, pozitif vakaların ise karantina koşullarını ihlal etmesi pes dedirtiyor. Samsun Valiliği daha önce yaptığı açıklamada, pozitif bir vakanın kuaförde yakalandığını, yine durumu pozitif olan bir kişinin de yolcu otobüsünde HES kodu denemi sırasında tespit edildiğini duyurmuştu.

Salgının hızla yayıldığı Samsun'un ise KoronaVirüs'te 3. dalgayı yaşadığı açıklanırken, konuyla ilgili Samsun Tabip Odası "Son tablolara ve haritalara bakıldığında vaka sayısının günlük 30 binlerin üzerine çıktığını, vefat sayılarının her gün artış göstermek suretiyle 150'nin üzerine tırmandığını ve kentimizin de haftalık yayınlanan yüz binde görülen vaka sayısı haritasında en tepede olduğunu görüyoruz. Samsun bu görüntüsüyle ne yazık ki en can yakıcı il olmuştur" dedi.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tabip Odası Başkanı Furtun ikinci doz aşıya rağmen Covid oldu

Samsun Tabip Odası Başkanı Furtun ikinci doz aşıya rağmen Covid oldu