22 Ekim 2021 Cuma

SAMSUN KORONAVİRÜS'TE 1'İNCİYMİŞ KİMİN UMURUNDA!

Samsun KoronaVirüs'te 1'inciymiş kimin umurunda!

Samsun KoronaVirüs'te 1'inciymiş kimin umurunda.. Samsun'da vaka sayıları hızla artarken Mecidiye Çarşısında ve seyyardan kazak alma yarışına giren vatandaşların oluşturdukları kalabalıklar pes dedirtti.

22 Mart 2021 Pazartesi 19:40 GÜNCEL

Samsun'da Pazar günü uygulanan sokağa çıkma yasağının ardından Pazartesi günü vatandaşlar yine Mecidiye Çarşısına hücum etti. HES Kodu ile girilen Mecidiye Çarşısında bu seferde kod okutma izdihamı yaşandı.


İlkadım ilçesinde bulunan Mecidiye Çarşısı bu Pazartesi günü de izdiham görüntüleri ile gündeme geldi. KoronaVirüs vaka sayılarının artması ve Samsun'un Türkiye genelinde birinci sırada yer alması bazı vatandaşların umurunda bile değil. Mecidiye Çarşısının girişine HES kodu uygulaması getirilirken, Samsun'da vatandaşların buna rağmen bu noktaya akın etmesi ve sosyal mesafeyi ortadan kaldırması şaşkınlık yaratıyor. 

HES kodu uygulamasının neden olduğu izdihamda Mecidiye Çarşısı Pazartesi günü yine tıklım tıklım doldu, sosyal mesafe ihlal edildi. Samsun'da 6 bin 902 tekil vaka sayısı bulunduğu açıklanırken, sosyal mesafenin ihlal edildiği başka bir adreste Gazi Devlet Hastanesinin önü oldu. Samsun Gazi Devlet Hastanesi önünde açılan bir seyyar sergiden kazak alma yarışına giren vatandaşlar, sosyal mesafeyi unuttu, Covid-19'a davetiye çıkarttı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Vatandaş

25 Mart 2021 Perşembe 08:50

polisimiz, bekçimiz, zabıtamız, ankaraya kongreye giden otobüslere birşey diyemediniz ya, Allah sorsun...

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da ilçelerde görülen yüz binde vaka oranları açıklandı

Samsun'da ilçelerde görülen yüz binde vaka oranları açıklandı